На Черкащині триває конфлікт через декомунізацію вулиць (відео)

Декомунізація вулиць обернулася на тривалий конфлікт у місті Кам’янка. Торік новостворена топонімічна комісія без згоди місцевих жителів перейменувала 25 вулиць та провулків. Втім, нові назви місцевим жителям не до вподоби. Люди зверталися до міської влади із проханнями скасувати рішення, проте їхні заяви лишалися без розгляду. Суперечка затягнулася майже на рік. Про це йдеться в сюжеті ЧСН Телеканалу Рось.
Перейменувати провулок Ватутіна у Кам’янці влада вирішила рік тому. Назвали його на честь місцевого жителя Василя Мушти. Місцева жителька Катерина Зайцева каже: про перейменування вони дізналися із місцевої газети. Мріяли про назву – третій провулок Шевченка, проте їхньої думки влада слухати не стала.
Краєзнавець Олександр Вєтров вивчив історію провулку, поцікавився біографіями людей, які тут проживали. Переконаний – є ряд прізвищ більш достойних бути увічненими в назві.
Незадоволена новою назвою і громада колишньої вулиці Матросова. Дід Валерія Пляченка у минулому столітті був серед перших забудовників цієї вулиці.
Перейменувала вулиці, не вислухавши думки кам’янчан, місцева топонімічна комісія. Світлана Дяченко, яка була в її складі, зауважує – нові назви вони не дискутували, уже готові списки на засіданні роздав голова комісії. Після прийняття рішення депутатами, очільник комісії обіцяв порадитися з мешканцями.
Майже рік жителі перейменованих вулиць вимагали враховати їх думку. Проте усі звернення лишалися без уваги. Нині у міськраді створено нову комісію. Дванадцять із 25 переіменованих в процесі декомунізації вулиць, незабаром знову змінять назви. Цього разу через процедуру громадських слухань.
На громадські слухання колишній очільник топонімічної комісії не прийшов. Члени новоствореної комісії не знають, чому попередники не дослухалися до людей. А за порушення прав жителів Кам’янки досі нікого не покарано. 

Картинки по запросу декомунізація вулиць

20 Липня, 2017 в 08:32 / Переглядів: 609

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про