Рятувальники нагадали черкащанам, як потрібно діяти у разі виникнення пожежі

Картинки по запросу пожежа

У разі виявлення пожежі необхідно в першу чергу не панікувати. Уникнути небезпеки легше, якщо дієш спокійно та розумно. Паніка – завжди втрата здатності знайти розумний вихід, інформує Черкаський міськрайонний відділ Управління ДСНС України у Черкаській області.

Про виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежної охорони за телефоном «101». Викликаючи пожежників, потрібно чітко повідомити назву населеного пункту або району, назва вулиці, номер будинку, поверх, де сталася пожежа. Потрібно роз’яснити, що горить: квартира, горище, підвал, коридор, склад або щось інше. Пояснити, хто дзвонить, назвати номер телефону.

Якщо осередок загоряння невеликий, то чіткими і впевненими діями його можна погасити.

Необхідно пам’ятати, що в будинку завжди є речі, що дозволяють загасити пожежу – ковдри, груба тканина, а також відра і інші ємності для води.

При цьому:

– не можна відкривати вікна і двері;

– не можна гасити водою електроприлади, включені в мережу;

-необхідно терміново залишити приміщення і допомогти вийти людям з приміщення;

-в приміщенні необхідно вимкнути в міру можливості електрику і газ;

– при сильному задимленні необхідно нагнутися або лягти на підлогу, і рухатися на четвереньках або поповзом до виходу вздовж стіни.

При загорянні одягу необхідно обгорнути потерпілого щільною тканиною, ковдрою, краще мокрою, або облити водою.

Якщо сходи задимлені – треба швидко відкрити вікна що знаходяться на сходовій клітці, або вибити скло, щоб випустити дим і дати приплив свіжого повітря, а двері приміщень, звідки проникає на сходи дим, щільно прикрити.

Якщо сходи в багатоповерховому будинку задимлені, краще залишатися в квартирі і чекати приїзду рятувального підрозділу.

При появі запаху газу треба уникати всяких дій, що викликають появу іскор і підвищення температури повітря в приміщенні.

У разі якщо коридори і сходи не дуже задимлені – перекрити кран подачі газу, необхідно вимкнути струм. Закрити всі двері у вашій квартирі (приміщенні), щоб уникнути припливу повітря і поширення вогню. Йти по найбільш безпечному в даній ситуації шляху. Викликати пожежну охорону за телефоном «101», і, зустрівши рятувальників, провести на місце пожежі. Не входити до будівлі без дозволу пожежників.

Поливаючи водою двері, можна значно  збільшити час їх опору вогню.

Не панікувати і не намагатися самостійно вибратися через вікна або балкон на вулицю, через кілька хвилин прибудуть пожежники, так як час прибуття пожежних підрозділів в міських умовах займає кілька хвилин.

Якщо пожежа почалася у квартирі, то, перш за все, треба викликати пожежних за телефоном «101», з обережності продублювати виклик з іншого телефону.

Не намагатися спуститися вниз на ліфті, тому що при пожежі всі ліфти автоматично відключаться і ліфтові шахти можуть бути задимлені.

Незалежно від того, чи почалась пожежа у вас в квартирі або в іншій частині вашого будинку, попередити пожежних по телефону.

18 Липня, 2017 в 12:27 / Переглядів: 781

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про