У райцентрі на Черкащині нікуди доставляти затриманих

У райцентрі на Черкащині поліція не має ні ізолятора, ні кімнати для затриманих
en.apa.az

У Шполі, що на Черкащині, відсутній ізолятор тимчасового тримання, а відділення поліції не має кімнати для затриманих. Порушення зафіксували монітори національного превентивного механізму під час візиту до відділення поліції. Його здійснили регіональний координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Леся Валяєва та представник Асоціації УМДПЛ Володимир Батчаєв, повідомляє прес-служба омбудсмена, пише ВІККА.

Слід зазначити, що, згідно з відомостями Національної поліції, наданими у відповідь на інформаційний запит, у місті Шполі функціонує ізолятор тимчасового тримання, а чергова частина Шполянського відділення поліції має кімнату для затриманих та доставлених із можливістю поміщення до неї двох осіб.

Проте, як з’ясували монітори, експлуатація ізолятора була припинена ще у вересні 2016 року, а кімната для затриманих та доставлених взагалі ліквідована. У поліції пояснили, що “функціонування зазначених місць несвободи згорнуто через їхню невідповідність існуючим стандартам”.

Ознайомившись із ситуацією на місці, моніторингова група констатувала – необхідні будівельні та інші роботи з належного облаштування ІТТ та КЗД наразі не здійснюються, а закриття установ не привело до неухильного дотримання прав осіб, затриманих поліцією. Навпаки, відсутність у Шполянському районі місць для утримання правопорушників створює певні ризики та передумови для порушення прав людини.

Моніторинговою групою встановлено, що, незважаючи на наявність наказу про припинення діяльності ізолятора тимчасового тримання, вхідні двері до нього не опечатані, що не виключає можливості незаконного поміщення громадян до камер цієї установи.

Не витримує жодної критики існуючий у Шполянському ВП порядок фіксації фактів перебування громадян у підрозділі. Ведення Журналу обліку доставлених, відвідувачів та запрошених здійснюється незадовільно: відомості журналу взагалі не містять інформації про статус особи, яка перебувала у поліції (доставлена, затримана чи як відвідувач). Не завжди вказується повна адреса її проживання, ким із працівників поліції була викликана чи запрошена, не фіксується точний час залишення особою підрозділу.

З порушеннями ведеться і Журнал інформування центрів з надання безоплатної правової допомоги затриманим, у якому в окремих випадках не конкретизуються підстави затримання та не вказується час прибуття адвоката до затриманого. Запрошений для з’ясування обставин адвокат пояснив, що як правило він прибуває до затриманих і спілкується з ними у службових приміщеннях Шполянського відділення поліції. Проте, згідно із записами у журналі ці побачення адвоката із затриманим відбувалися у Смілянському ізоляторі тимчасового тримання, який розташований у сусідньому районному центрі за 50 км від міста Шполи.

Відповідно до рапортів чергових у Книзі прийому та здачі чергування працівникиШполянського відділення поліції протягом 2017 року взагалі не здійснювали затримання осіб, підозрюваних у вчиненні кримінальних правопорушень. Водночас аналіз іншої службової документації свідчить, що такі затримання проводилися. Наприклад, 23 березня 2017 року за підозрою у вчиненні злочину було затримано одразу двоє громадян, але інформацію про їх затримання черговим у рапорті зазначено не було.

Враховуючи всі ці факти, під час підбиття підсумків моніторингового візиту правозахисники висловили начальнику Шполянського ВП свою занепокоєність наявністю у підрозділі ризиків щодо можливого прихованого утримання громадян у непризначених для цього приміщеннях та без фіксації у службовій документації факту їх затримання.

Під час візиту були виявлені й інші недоліки в забезпеченні дотримання прав громадян.

10 Липня, 2017 в 08:29 / Переглядів: 1127

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про