На Уманщині за пів року посиротіло 9 дітей, з них 7 – при живих батьках

Картинки по запросу сирота

Життя дитини поза люблячим сімейним оточенням стає відразу важким. У кожного своє уявлення про щастя, але дитині бути щасливою без батьків неможливо.

 

Зокрема на Уманщині, вражаючими статистичними даними є той факт, коли щорічно 20 і більше дітей району сиротіють. І цей рік не є винятковим, – пише сайт міста Умань з посиланням на Уманську зорю.

 

Вже у першій його половині посиротіло 9 дітей, з них 7 – при живих батьках!

 

На сьогодні на території Уманського району проживає 18 усиновлених дітей та 82 дитини – у сім’ях опікунів/піклувальників.

 

У населених пунктах Уманського району функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховується 18 дітей та дитячий будинок сімейного типу, де проживає 7 дітей.

 

У рамках національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року поступово запроваджується ще один вид діяльності сімейної форми виховання дітей які потрапили у складні життєві обставини, – це патронатні сім’ї.

 

Метою сімейного патронату є надання допомоги дітям які втратили батьків або чиї батьки чи особи, що їх замінюють, не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин. Передбачається він і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились відразу після народження.

 

Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі.

 

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який перебуває у зареєстрованому шлюбі, має вищу освіту у галузі соціальної роботи, освіти, охорони здоров’я соціальних та поведінкових наук та досвід виховання дітей у сім’ї. Це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

 

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили її влаштування у родину але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог Сімейного кодексу України.

 

Якщо у вас виникло бажання внести крихітку щастя у долю дитини не вагайтеся – творіть добро заради нашого щасливого майбутнього.

 

Телефон для довідок: (04744) 3-33-57

26 Червня, 2017 в 14:49 / Переглядів: 860

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про