Невеличкий екскурс в минуле, або хто такий депутат Максим Поляков?

Останнім часом стрічки новин переповнені новими подробицями про перевірку та викриття у зловживанні та крадіжках державних коштів депутатом Верховної Ради Максимом Поляковим. Проте ця персона шкодила українцям вже давно, безсоромно обкрадаючи людей і засовуючи до власних кишень (а вони, судячи з усього, дуже глибокі) чуже.
Сайт “Рідний край” вирішив зібрати найцікавіші факти із минулого нардепа, що не завадили йому пройти шлях “крізь терни до зірок” і не потрапити до в’язниці, як то буває у цивілізованих країнах.

 

Сумнозвісна історія про ЗАТ “ТК “Уманьхліб” та рейдерське захоплення

Ще в далекому 2014 році почала набувати розголосу нечувана новина: депутат Уманської міської ради намагається “віджати” ЗАТ «ТК «Уманьхліб». Як йдеться на сайті Кропива, у «темну справу» були вплутані нардепи Микола Томенко, Єгор Соболєв і Геннадій Москаль. Вони за нього “ручалися”, ставили в приклад, не сумнівалися у чесності… На той час підприємливий депутат був у числі найактивніших членів ВО “Батьківщина”, навіть до політради дійшов. А в результаті Поляков їх використав як прикриття, щоб… безоплатно отримати акції підприємства.

Він отримав «на зберігання» акції підприємства Умансьхліб. Підприємство очолювала Олександра Бевз. Жінка у віці, яка останні півроку жила в умовах посиленого тиску з боку одного власника 40 % акцій. Батьківщинівець обіцяв розібратися в ситуації, зупинити кривдника, аби тільки нотаріально акції були переписані на нього. Саме через кілька тижнів після укладання нотаріальної угоди про дарунок акцій, у Максима Полякова з’явився Фольксваген ЦЦ. Як вдалося з’ясувати, акції потім пройшли цілий шлях дарувальників. 

Працівники і активісти розпочали боротьбу за повернення акцій. Підприємство в один момент стало на грані закриття.

Правоохоронцями навіть було відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство, що вчинене у великих розмірах) за фактом заволодіння акціями ЗАТ ТК “Уманьхліб” за яке Полякову “світить” від трьох до восьми років позбавлення волі.

Але далі все пішло як за сценарієм: Олександра Бевз в надії на справедливість пішла до суду, але Уманська місцева прокуратура всіляко блокувала справу. І це не дивно: на той час прокуратуру очолював Руслан Резнік, один з найбагатших прокурорів України (відео). Максим Поляков не з’являвся на суди і всіляко ігнорував розгляд справи.

 

Нема Полякова – нема проблеми

Черкаська облорганізація партії “ВО “Батьківщина” поширила заяву із клопотанням до керівництва партії про виключення Полякова з лав опозиційної політичної сили за шахрайство із акціями і намагання використати імена народних депутатів Миколи Томенка і Сергія Соболєва.

Згодом ВО “Батьківщина” виключила Полякова з партії. Дійсно: нема депутата – нема проблем, хоча сама ж верхівка організації стверджувала, що головним завданням є не просто позбавлення рейдера партійного квитка, а вирішення питання на рівні Києва з повернення пакету акцій законному власнику.

За кілька місяців у 2014 році Максим Поляков успішно пройшов до парламенту від “Народного фронту”. Партійну еліту навіть не збентежило сумнівне минуле депутата.

 

КХП “Тальне”: рейдерське захоплення №2

Але на цьому депутат не зупинився. У 2015 році наступним об’єктом його замаху стає КХП “Тальне”. Вкотре йому ввижаються рейдери, від яких негайно треба рятувати підприємство, інакше воно стане банкрутом. А все тому, що підприємство у судовому порядку повернули державі і фактично відбулася зміна власника.

Як повідомляє Вечірня Умань,  співробітники комбінату, штат якого налічує понад 300 осіб, були готові пояснити народному депутату формат роботи на КХП “Талне”, а також роз’яснити йому законні підстави діяльності.

Крім того, колектив комбінату зазначив, що декларуючи гучні заяви, народний депутат Максим Поляков жодного разу не був на підприємстві.

“Співробітники нашого підприємства обурені поведінкою народного обранця, який дозволяє собі ображати та навішувати ярлики на колектив КХП „Талне“ та комбінат загалом. Наш комбінат визнан кращим не тільки в України, а й на міжнародній арені. Тому, ми вважаємо, що Максиму Полякову краще було б займатися своїми прямими обов’язками, а не популізмом. Бо, якщо б наші працівники брали приклад з народного обранця і цілими днями піарили себе, замість роботи, наше підприємство, по-перше було б збитковим, по-друге не створювало б робочі місця і по-третє не забезпечувало б країну податками. Тож, якщо після нашого звернення та запрошення нардепа на розмову, він не припине свою антиукраїнську політику, ми будемо домагатися від нього коефіцієнту корисної дії на його робочому місці”, — підкреслив колектив КХП “Талне”.

Між іншим, на підприємство зазіхнув і інший депутат, радикал Олександр Коротков, про що ми вже писали раніше і з матеріалом можна ознайомитися за посиланням.

 

Обіцянки-цяцянки

А ще Максим Поляков обіцяв побудувати в Умані аеропорт.

відео Умань ньюс

 

Поляков під прицілом НАБУ

Інформація про те, що народним депутатом Максимом Поляковим зацікавилося Національне антикорупційне бюро з’явилася ще навесні минулого року. Тоді депутата звинувачували у причетності до крадіжки 3 мільйонів доларів.

Тому коли з’явилося повідомлення про скандал за хабарі стосовно змін в законодавстві щодо видобутку бурштину жителі Умані особливо не здивувалися.

Як пише Українська правда, депутати отримували грошові кошти від представника підприємства-нерезидента України, який вийшов на депутатів для налагодження видобутку бурштину, при чому запропонувавши змінити податковий та митний кодекс.

“Поляков залучив до цього Розенблата, оскільки останній є автором законопроекту, що регламентує видобуток та експорт бурштину”, – зазначив він.

“За вигоду Розенблат та Поляков внесли правки до законопроектів. Це правки щодо зменшення ренти за видобуток бурштину. За ці зміни вони отримали 15 тисяч доларів”, – пояснив Холодницький.

 

Як бачите, шкодувати нема за ким. Якщо скандального нардепа таки покарають по заслузі, тоді можна вести мову про справедливість і правосуддя. А поки будемо слідкувати за розвитком подій.

 

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про