На Черкащині селяни відремонтували шляхи власноруч і втричі дешевше

Ми не настільки багаті, щоб розкидатися грішми
Ідею відремонтувати асфальтне покриття сільських вулиць Ігор Щербак і сільські депутати виношували не один день і не один місяць. Торік навіть належну підготовку для цього зробили. На вулиці й провулки завезли й встелили 67 КамАЗів щебеню, розрівняли й ущільнили його. А цієї весни дійшла черга й до асфальтування.
Щербак звернувся і до шляховиків, і до підприємливих приватників-асфальтувальників і в Городище, і в Звенигородку, і в Шполу. Але відповідь від усіх була однаковою: укладка асфальту вимагає і робочої сили, і спецтехніки (котка) для ущільнення. Отож квадратний метр нового асфальту затягне не менше 300 гривень. Ігор Володимирович прикинув цю ціну на обсяги роботи і мало не за голову взявся, бо сума сягала (як для зеленодібрівської громади) більш ніж солідного розміру. Хіба що половину запланованого на таких умовах можна виконати.
— Запропонована ціна виявилась нам не по кишені. Та й ми ж не настільки багаті, щоб розкидатись грішми, — ділиться своєю думкою Ігор Щербак. — Тому мої односельчани гуртом вирішили: асфальтуватимемо самі, своїми силами, а на зекономлені кошти ще якусь додаткову тонну асфальту закупимо. Я не сумнівався, що селяни відгукнуться на це і своїми роботящими руками допоможуть.
Спасибі Ляшенку, Нечитайлу та Заболотному
— А ще я надіявся на підтримку нашого орендатора — СПОП «Відродження», очолюваного Юрієм Васильовичем Ляшенком та на підтримку нашого депутата в районній раді Петра Миколайовича Нечитайла. Спасибі обом, нас підтримали всим чим треба і можна було підтримати. І Ляшенко і Нечитайло КамАЗи для перевезення асфальту виділили. Юрій Васильович і коток для ущільнення асфальту надав, поміг і пальним, і моторною оливою. Підсобив КамАЗом і наш земляк Сергій Заболотний. А на укладку й вирівнювання асфальту вийшли наші односельці, відгукнулись і молодші, і старші віком, і пенсіонери. Хтось один день працював, хтось два, а дехто — і всі три. Від початку й до кінця робили на асфальтуванні Григорій Тихоновський, Микола Прокопенко, сільські депутати Сергій Дем’яненко та Микола Завгородній. Крім чоловіків на асфальтування вийшли і жінки, зокрема Наталя Демченко, член виконкому Любов Орда, сільський депутат Олена Цьопа. А ось інші жінки — Галина Дзюба, Валентина Завгородня, Катерина Нечитайло та Тамара Сидоренко — для всіх зайнятих на асфальтуванні ліпили вареники, готували обід. Багато людей, біля чиїх дворищ ми стелили дорогу, і собі бралися помагати, хтось нас чимось пригощав. Як працювали біля садиби Катерини Нечитайло, то бабуся винесла чотири трилітрові банки прохолодного соку, який ой як був доречним у ту гарячу днину і всім смакував.
За три дні сільська бригада асфальтувальників уклала 89 тонн асфальту по вулицях Шевченка, Петра Лебединця та родини Симиренків. На цьому вирішили не зупинятися, будуть нові грошові надходження в бюджет громади від СПОП «Відродження» — їх використають на продовження асфальтування.
А що стосується ціни квадратного метра, то завдяки тому, що укладали, рівняли й коткували не найняті специ, а самі зеленодібрівчани, то замість 300 гривень обійшовся їм асфальтний шлях аж у… 78 гривень за метр.
Оце показали як без 70%-відкатів працювати, то й дороги будуть..
Як посміли?
І не жаль дітей чиновників які тепер плакатимуть?)