У Київській області від АЧС померло 20 поросят, придбаних на Черкащині

30 травня жителька села Лебедин Бориспільського району купила понад два десятки поросят в Золотоноші. Під час купівлі киянка не запросила у власника ветеринарний документ на тварин. Ця помилка стала фатальною, адже, як виявилося згодом, поросята були інфіковані вірусом африканської чуми. Про це повідомляють в Головному управлінні Держпродспоживслужби Київської області, пише ВІККА.

Придбаних поросят жінка привезла до себе в село. А вже 31 травня під час годування поросят власниця запримітила, що у тварин зник апетит та посилилася спрага. Проте бізнеследі не повідомила фахівців державної служби ветеринарної медицини щодо захворювання свиней в її господарстві та вивезла партію поросят на ринок в село Гоголів Броварського району. Двоє поросят в цей день були продані.

Починаючи із 5 червня тварини почали гинути, тож 9 червня жінка завантажила в причіп свого автомобіля чотири трупи загиблих поросят та сім голів ще живих і повезла їх до Золотоноші.

Проте попередній власник відмовився визнати претензії, в результаті чого на місце були викликані державні інспектори управління Держпродспоживслужби в Золотоніському районі, фахівці Золотоніської районної державної лікарні ветеринарної медицини та представники поліції.

При огляді ще живих тварин та трупів загиблих поросят фахівці державної ветеринарної медицини запідозрили захворювання свиней на африканську чуму. Лабораторне дослідження підтвердило їхню здогадку.

Домогосподарство жительки села Лебедин визнано як інфікований об’єкт та встановлено там карантин.

Вищезазначені грубі порушення ветеринарно-санітарних правил та вимог призвели до занесення вірусу африканської чуми свиней на територію домашнього господарства киянки, а переміщення хворих тварин створило загрозу розповсюдження особливо небезпечного захворювання на інші території. Зазначені дії громадянки містять ознаки злочину, передбачені ст. 251 КК України – порушення ветеринарних правил. У зв’язку з цим управління Держпродспоживслужби в Бориспільському районі подало заяву до поліції.

15 Червня, 2017 в 00:54 / Переглядів: 1313

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про