Уманські лісівники “окультурили” цілющі джерела (Фото)

На території держлісфонду Уманського лісгоспу знаходиться чимало історичних та природних пам’яток й інших цікавих визначних місць, які варті уваги та постійного догляду.

Так, в лісах Монастирищенського лісництва були віднайдені дві старі занедбані кринички. За легендою, ще в прадавні часи  тут зупинялись козаки, аби перепочити та випити чистої цілющої води. Лісівники відновили одну з них, розчистили та нині облаштовують територію навколо. Вони відзначають, що вода в криниці солодкувата на смак, а ще додає життєвої енергії та справжньої козацької сили. Тож по завершенню благоустрою території, кожен охочий зможе завітати сюди. В найближчих планах лісівників – поновити й другу криничку, аби жителі навколишніх сіл могли приходити сюди за життєдайною водою.

В адмінмежах Гордашівської сільської ради, на території Тальнівського району, в лісах Потаського лісництва розкинулась «Мала Швейцарія». Саме так прозвали це мальовниче місце жителі навколишніх сіл. Гранітні плити, що виходять на поверхню, схожі на ті, що в Софіївському парку, та роблять цю місцину неповторною і унікальною. Три роки тому лісівники облаштували тут рекреаційний пункт, який став чи не найулюбленішим місцем для відпочинку тальнівчан. Цього року розчистили територію від сухостою, прибрали сміття, встановили нові альтанки, покращили дорогу та поновили аншлаги.

На території Тальнівського району є ще одне улюблене місце відпочинку, яке знаходиться в адмінмежах Мошурівської сільської ради, в урочищі Перерванець. До облаштування цього рекреаційного пункту кілька років тому долучилась і сільська рада. Спів пташок, лісові пахощі та дзюрчання струмка – усе це привертає увагу не лише місцевих, а й туристів. Потаські лісівники подбали про комфортний відпочинок, прибравши прилеглу територію та розчистивши джерельце.

2006 року Уманською райдержадміністрацією на території Собківського лісництва було облаштовано пункт відпочинку «Джерело». З того часу працівники лісової галузі постійно підтримують його в належному стані. Так і цього року вже провели генеральне прибирання території. Затишні альтанки, джерело та криничка із кришталево чистою та смачною водою готові до прийому відпочиваючих.

А ще у лісових масивах Собкіського лісництва стоїть унікальна криничка. За місцевими традиціями, під час засушливого періоду, сюди запрошують священника, аби він освятив воду у криниці. Саме після цього дійства місцеві поселення зрошують рясні дощі. Лісівники допомагають селянам доглядати за криницею та джерелом, що знаходяться поряд, – щороку облаштовують прилеглу територію та тримають її в належному стані.

«Робота в цьому напрямку проводиться постійно. Усі структурні підрозділи Уманського лісгоспу тісно співпрацюють з місцевими громадами й всіляко допомагають їм у облаштуванні нових та підтримці вже існуючих пам’яток історії та природничих об’єктів. Тож велике прохання до всіх, хто відпочиває в лісі, – цінуйте працю інших, бережіть та дбайте про навколишні ліси і завжди прибирайте за собою сміття, адже ви ще не раз сюди повернетесь!» – відзначає директор ДП «Уманське лісове господарство» Іван Назаревич.

Джерело: Дзвін

11 Червня, 2017 в 15:02 / Переглядів: 797

Теми: Події,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про