Добрі листівки від черкаської художниці надихають людей по всьому світу

Добрі листівки від черкаської художниці надихають людей по всьому світу

Надрукувати і власноруч підписати тисячу листівок, аби розіслати їх по всьому світу – такий творчий експеримент спонтанно влаштувала Олександра Дікая. Він видався настільки успішним, що невдовзі її добрі історії ожили ще й на постерах та стікерах, а саму техніку виконання ілюстрацій почали повторювати наслідувачі. Про оригінальне втілення сюжетів, милих героїв та творчі виклики із художницею спілкувався сайт vikka.ua.

“Найпопулярніший персонаж моїх листівок – єдиноріг. Він був намальований абсолютно випадково. Для партнера з Великобританії ми робили книгу з англійської мови. Для неї я і створила цього персонажа. Невдовзі він ожив і на стікерах, і на постерах. Популярна також любовна серія – вона максимально філософська. Я намагалася вкласти у кожну роботу стільки символів і думок, що у процесі навіть сама змінилася”, – розповідає художниця.

Малювати Олександра почала ще у п’ять років. Тоді дівчина створила у звичайному зошиті ілюстровану історію про песика. Зрештою, по закінченні школи дівчина вступила в університет на індустріального дизайнера. Оскільки дизайн автомобілів, літаків та меблів не був справжньою пристрастю, дівчина знайшла себе в ІТ-індустрії. А ілюстрації, які згодом переросли у листівки та постери, стали віддушиною, де можна проявити усю свою творчість та поділитися теплом.

Спочатку з-під пера Олександри з’явився “Алфавіт професій” (“Cute Alphabet Profession”), що ілюструє різні сфери діяльності людини, а згодом і “Різдвяний алфавіт” (“Cute Alphabet Christmas”), приурочений до свят. Перші ілюстрації художниця почала викладати на міжнародних стоках (ред. – спеціальні сайти, які займаються продажем малюнків та фотографій).

“Якось сестра випадково побачила в одному із черкаських магазинів мої ілюстрації на шкільних зошитах. Я дуже здивувалася, адже зазвичай моїми роботами на стоках цікавляться Європа та Штати, а тут в Україні з ними випустили зошити”, – пригадує Олександра.

Яскраві герої та оригінальні сюжети у роботах художниці не залишають байдужими багатьох, тож багато ілюстраторів почали повторювати історії Олександри.

“На стоках можна знайти багато робіт, змальованих у мене. Ось недавно знайшла філіппінську дівчинку, яка повністю повторила мої ілюстрації. Я спокійно реагую на плагіат, але завжди в соцмережах нагадую, що, займаючись лише копіюванням чужого, ніколи не знайдеш свого. Інша справа, коли ілюстрації повторюють діти, це мене дуже радує. До того ж, так вони формують власний естетичний смак”, – зазначає художниця.

Ідея робити з ілюстрацій листівки прийшла до художниці досить спонтанно. До новорічних свят вона готувала рідним подарункове печиво і подумала, що його можна було б доповнити листівками.

“Листівки вирішила зробити з уже готових тематичних ілюстрацій. Я пішла у типографію і мені сказали, що можна надрукувати мінімум тисячу штук. Тоді я не розуміла, що і менші наклади виготовляють. Надрукувала їх та відправила усім близьким та рідним, а також колегам з інших країн, але все одно ще залишилося близько семисот. Тоді написала оголошення у соцмережі, що вишлю листівку усім, хто забажає. Так вони і розійшлися світом. Це все було безкоштовно, тож я була трохи в шоці від суми за міжнародні листування, але все те тепло, яке повернулося мені з фотографіями моїх листівок з різних країн та добрими словами – безцінне “, – зізнається дівчина.

Таким чином вітання зі святами від черкащанки отримали практично на всіх континентах.

“Здається, вони оселилися на всіх континентах, крім Антарктиди, хоча і там є частинка нашого із мамою тепла. Ми з нею долучилися до акції, започаткованої Австралійським фондом порятунку. Волонтери закликали усіх небайдужих допомогти пінгвінам та вив’язати для них светрики. Тоді на океані був розлив токсичних речовин і пінгвіни скльовували її із себе разом з пір’ям. А светрики потрібні були, щоб перешкодити злипанню їхнього пір’я і руйнування захисного шару від холодної води”, – пригадує Олександра.

Зайнятися більш серйозно листівками художниця вирішила після благодійного дівич-вечора. Для нього Олександра готувала афіші-запрошення. Її герої настільки прийшлися до смаку містянам, що вони почали просити ще.

“Минулої осені я вирішила більше зосередитися на творчості і запропонувала читачам мого пабліку разом малювати. Я старалася придумувати такі теми, щоб кожен міг себе краще зрозуміти і розкрити за допомогою творчості. Так разом ми малювали 7 днів на 7 різних тем, наприклад, “чашку тепла” чи “осінній орнамент”. Читачі одразу відгукнулися, брали участь навіть родинами, тож цей перший челендж став дуже успішним”, – розповідає художниця.

За осіннім викликом був святковий новорічний, потім присвячений темі любові до Дня Святого Валентина, а згодом і весняний. Щодня Олександра отримувала вдячні відгуки.

“Перший відгук на мою творчість, який я дуже запам’ятала, був від дівчини, яка на той момент боролася з хворобою. Вона писала, що мій блог допомагав їй вірити у хороше. Зараз у неї все добре. Писала також молода мама з-за кордону, що її чотирирічний син, побачивши мій алфавіт професій, вирішив, що хоче бути інженером. Він став більш мотивованим і попросив віддати його на гурток. Ще одна учасниця мого челенджу перестала боятися і звільнилася. Зараз вона на новій роботі і дуже щаслива. Такі відгуки для мене дуже важливі”, – зазначає дівчина.

А зовсім нещодавно художниця дізналася, що її ілюстрація стала частиною благодійної акції “Дорога до серця”. До новорічних свят у мережі заправок українці купували сердечка-наліпки. На одному із сердець ожив Янгол, який уже мав втілення в абетці та новорічних листівках Олександри. За кошти від продажу наліпок благодійники придбали обладнання для лікарень Ковеля, Ратного та Дніпра, а також відремонтували апарат штучного кровообігу у Дитячому кардіоцентрі Києва.

Світлини надано героїнею публікації

8 Червня, 2017 в 16:53 / Переглядів: 1121

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про