Уманські пейзажі зображав і відомий польський художник XIX століття

Наполеон Матеуш Тадеуш Орда (11 лютого 1807 — 26 квітня 1883) — білоруський і польський художник, літератор, композитор, музикант.

До нашого часу дійшло 177 творів митця, на яких зображено архітектурні пейзажі України. Один із альбомів літографій з малюнків Наполеона Орди зберігається у Волинському краєзнавчому музеї. 1997 року до 190-річчя з дня народження художника в музеї була відкрита виставка його творів.

Малюнки були використані під час підготовки проектів реставраційних робіт і багатьох інших архітектурних пам’яток України — Андріївської церкви в Києві, костелу Івана Предтечі в Білій Церкві, фортеці в Кам’янці-Подільському, замків у Дубному та Острозі.

Твори художника цінні тому, що зображені пам’ятки або були змінені, перебудовані, або зникли. Малював Наполеон Орда з великою, майже фотографічною точністю. На малюнках передано тонкі архітектурні деталі; але це не голі копії, натуралістичні замальовки. У них відчувається дух часу, дивна невловима романтична ностальгія за минулим, яка властива, мабуть, кожній інтелігентній, освіченій людині.

Як повідомляє сайт Україна інкогніта, на полотнах відомого художника увіковічнені і уманські міські пейзажі.

Умань. Наполеон Орда

Умань. Ринкова площа. 1870-1874.

Польща, Краків, Національний музей

Умань. Наполеон Орда

Умань. Парафіяльний костьол. 1870-1874.

Польща, Краків, Національний музей

Дзвіниці костьолу зруйнували в радянські часи.

4 Червня, 2017 в 14:43 / Переглядів: 977

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про