В Умані халатність лікарів стала причиною смерті людини

В місті Умань Черкаської області через байдужість медичних працівників біля лікарні помер 66-річний Олексій Огородніков.

Про це повідомив син потерпілого Сергій Огородніков, передають “Факти”.

Зазначається, що в чоловіка виник серцевий напад. Це сталося прямо біля Уманської районної лікарні.

Небайдужі люди одразу ж побігли в лікарню, щоб викликати лікаря. Але медичні працівники навіть не намагалися врятувати чоловіка.

“Мій батько помер прямо біля Уманської районної лікарні, а лікарі навіть не спробували надати йому допомогу! Він пролежав біля лікарні двадцять хвилин. Люди благали медсестру приймального відділення щось зробити, але вона заявила, що вони повинні… викликати “швидку допомогу”. Поки їхала “швидка”, тата не стало”, – повідомив Огородніков.

Очевидці події зазначають, що двоє хлопців двічі бігали до лікаря, але той був категоричним.

“Будь ласка, допоможіть! Його ще можна врятувати!” “Не можу”, – відповідала медсестра. Вона говорила таким тоном, наче йшлося не про людське життя, а про якусь дріб’язкову проблему. “Зрозумійте, я не можу піти з приймального відділення, – пояснювала медсестра.  – Я тут одна. Хто мене замінить?” У той момент я не витримала і закричала на неї. Виразів, чесно скажу, не вибирала – мене всю трясло від обурення”, – розповіла жінка, яка стала свідком байдужості лікарів.

Згодом медсестра все ж змилувалася. Вона пішла в приймальне відділення, взяла фонендоскоп і тонометр.

“Але чим вам допоможе фонендоскоп? – запитала я. – Там, схоже, серцевий напад. У вас має бути валіза реанімаційної допомоги, препарати”. “Нічого немає”, – відповіла медсестра. Вийшовши до хворого, вона взяла його за руку і сказала: “Все. Він помер. Можете викликати поліцію”. Люди почали кричати, щоб вона прощупала сонну артерію, спробувала надати реанімаційні заходи. Але вона розвернулася і пішла назад у відділення”, – пригадала жінка.

За словами людей, чоловік пролежав біля лікарні більше 20 хвилин. Люди двічі викликали “швидку”, але коли вона приїхала, лікарям залишалося лише констатувати смерть.

Син потерпілого написав заяву на ім’я головного лікаря Уманської центральної районної лікарні з проханням пояснити ситуацію. Замість того, щоб правильно розслідувати ситуацію, справу закрили.

“В офіційній відповіді було сказано, що керівництво лікарні нібито взагалі не знає про цей випадок! Хоча, за даними поліції, їм про смерть тата повідомив лікар цієї лікарні. Під час слідства було встановлено, що люди, які намагалися надати батькові допомогу, отримавши відмову від медсестри, двічі викликали “швидку”. Це підтверджується записами диспетчерської служби швидкої допомоги. Очевидці одразу дали свідчення слідству. Єдине, що мене відразу збентежило, – в поліції відкрили кримінальне провадження за статтею “Умисне вбивство”. Але не можна ж звинуватити медсестру в тому, що вона навмисне вбила мого батька! Я просив кваліфікувати дії медиків як ненадання людині медичної допомоги. А слідчий натомість … закрив кримінальне провадження”, – розповів Огородников.

Сама ж  головний лікар Уманської райлікарні Інна Добрянська вважає, що провини медпрацівників в смерті Олександра Огороднікова немає.

“За цим фактом проводилося службове розслідування. Медсестра не могла вийти до того чоловіка, бо не мала права залишити пост. У приймальному відділенні були тільки вона і санітарка. Вони не могли піти”, – зазначила вона.

ДЖЕРЕЛО

2 Червня, 2017 в 09:20 / Переглядів: 1095

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про