У Смілі школа-інтернат під загрозою закриття (відео)

Останній дзвінок може стати реально останнім для Смілянської школи-інтернату. Заклад для особливих учнів на межі закриття. Про це йдеться в сюжеті телеканалу “Рось”.

Питання про його існування розглянуть депутати на найближчій сесії обласної ради. У разі ухвалення рішення про закриття, понад сотню дітей із легкою розумовою відсталістю переведуть в заклади, не пристосовані для таких дітей, а 60 педагогів лишаться без роботи.
Без навчання та спілкування з ровесниками може лишитися сотня особливих дітей. Альтернативи школі для дітей із легкою розумовою відсталістю в районному та навіть обласному центрі немає. Єдиний вихід – навчання вдома. Відтак, комусь із батьків доведеться залишити роботу, відтак родина житиме на одну зарплатню.
Школа працює уже 60 років. Тут діти можуть перебувати не тільки під час уроків, а й весь навчальний тиждень. Так малеча соціалізується та навчається не тільки грамоті, а й побутовим навичкам.
Проте кілька днів тому стало відомо: школу планують закрити. Персоналу закладу обласні владці пояснили: все через бездіяльність керівництва інтернату.
Натомість керівник переконує: його вини у закритті закладу немає.
Причини закриття навчального закладу пояснюють в управлінні освіти і науки. По-перше: цього річ заклад фінансують із обласного бюджету, а там коштів обмаль, а по-друге – школа заповнена лише на 60%. Відповідно до державних програм, такі діти мають навчаються в звичайних школах. Оскільки у Смілі є ще одна школа-інтернат, учнів переведуть туди, а усіх педагогів обіцяють працевлаштувати.
Долю школи вирішать на найближчій сесії обласної ради, проте очільник управління освіти і науки переконаний: шансів зберегти навчальний заклад обмаль. Натомість батьки особливих діток обіцяють: до останнього відстоюватимуть право своїх чад на якісну освіту.

Картинки по запросу останній дзвоник

1 Червня, 2017 в 07:28 / Переглядів: 843

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про