В Умані встановлять 120 контейнерів для збору відпрацьованих батарейок

БАТАРЕЙКАМ – УТИЛІЗАЦІЮ

Протягом червня ТОВ «Екоклінер»  планує розмістити в різних місцях 120 контейнерів для збору так званого «електрометалобрухту» – відпрацьованих батарейок та акумуляторів, які за класифікацією відходів відносяться до помірно небезпечних речовин. Про це повідомляє Рідна Умань

Купуючи батарейку, уважний споживач може розгледіти на ній знак – заборону викидати відпрацьоване джерело струму до загального сміттєвого контейнера. Бо використана батарейка – небезпечний хімічний об’єкт, нашпигований свинцем (накопичується в нирках, спричинює нервові розлади, захворювання мозку), кадмієм (токсичний для легенів та нирок), ртуттю (послаблює зір, слух, вражає органи дихання, руховий апарат), нікелем і цинком (спричинюють дерматити), лугами (зумовлюють опіки слизових оболонок і шкіри). Про таку шкоду нашому здоров’ю все частіше попереджають медики.

Екологи теж б’ють на сполох: викинута в смітник одна батарейка, потрапивши в землю, отруює 400 літрів води, псує 20 квадратних метрів ґрунту, знищує 2 дерева, вбиває двох кротів, тисячу дощових черв’яків!

Небезпеку, що приховують у собі відпрацьовані джерела струму, дедалі більше розуміємо й усі ми. Захист є – спеціальна утилізація небезпечних відходів, яку пропонує уманське підприємство «Екоклінер». Для організованого збору «електрометалобрухту» товариство своїм коштом замовило 120 контейнерів, які найближчим часом з’являться на багатьох людних об’єктах міста.

Спеціальні тубуси вже прописалися на території ЗОШ№14 та в поліграфічному центрі «Візаві». Скоро їх поставлять у РЕУ№3 та в телекомпанії «ТІМ», у медичних закладах – міській, дитячій, районній лікарнях, у поліклініках – дитячій та дорослій, в адміністративних будівлях – міськвиконкомі, міському та районному управліннях праці й соцзахисту населення, міському і районному центрах зайнятості. До 1 вересня вони зявляться й у всіх уманських навчальних закладах.

Покупці, що користуються послугами «Умань-Плази» і «Шаленого світу моди», магазинів «Мрія», «Оленка», «Кармелюк», «ДОСи», «Ельдорадо», «Славутич», «8-й Маркет», теж скоро зможуть скористатися встановленими там «схованками» для відпрацьованих батарейок. Нагадаємо, що утилізації підлягають не тільки типові «пальчики» та стандартні перезаряджувані акумулятори, а й ті, що використовують у годинниках, у тому числі наручних, мобільних телефонах і смартфонах, кишенькових та портативних комп’ютерах, побутових радіостанціях, побутовій портативній фото- та відеоапаратурі, іграшках, інших побутових приладах.

Директор ТОВ «Екоклінер» Ігор Сокур наголошує, що збір використаних батарейок – не одноразова акція, а частина планомірної комплексної роботи із сортування відходів, курс на яке взято в Умані.

26 Травня, 2017 в 20:01 / Переглядів: 903

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про