Смілянський слідчий закрив кримінальне провадження стосовно рибного браконьєрства

Фото Ілли Слободяника.

Слідчий Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Кривельов В.В. 14.04.2017р закрив кримінальне провадження, відкрите 13.07.2016р за ст.249 ч.1 КК України (незаконне заняття рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду) за номером 12016250230001951 – за фактом вилучення 07.07.16р 220 сіток у начальника Смілянської пошуково-рятувальної групи Терновцева В.В. Про це повідомляє Ілля Слободяник, Голова організації в ГО “Об’єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини”, на своїй сторінці у Фейсбук.
На думку керівника організації,  слідство велося упереджено, з порушеннями, так само з порушеннями і закрилося. Необхідні слідчі дії не проведені, частина службових документів була підроблена поліцією, докази відкинуті і постанова про закриття притягнута за вуха, все робилося задля того, аби не притягнути до відповідальності справжніх браконьєрів.
Тому Ілля Слободяник подав скаргу до суду на незаконне закриття кримінального провадження, засідання суду сьогодні, 17 травня, о 8:30 в м.Сміла (приміщення суду поблизу Ощадбанку), суддя Опалинська або таки щось змінилося і завтра на 10:30 – суддя Васильківська Т.В. (якщо вірити сайту суду).

Бажаючі прийти на суд запрошуються.

Текст скарги для ознайомлення подає Ілля Слободяник:
“Слідчому судді Смілянського
міськрайонного суду
Черкаської області
20700, м.Сміла, вул.П.Орлика,15
Представника потерпілої особи
Голови ГО «Об’єднання підводних мисливців
та рибалок Черкащини»
Слободяника Іллі Миколайовича
(адреса) моб.(093)3826083

СКАРГА
на постанову про закриття кримінального провадження

07 липня 2016 року громадськістю, а саме членами НВР «Правий Сектор», ГО «Об’єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини» та депутатом Смілянської міської ради Перемеєм В.А. при візуальному огляді території Смілянської пошуково-рятувальної станції, в присутності та за добровільної згоди її начальника Терновцева Віктора Володимировича було виявлено 220 заборонених законом до зберігання і використання знарядь лову риби типу сітки, ятери, «парашут», рамки.
Частина даних сіток (близько 50 шт, загальною довжиною близько 4 кілометрів) були мокрими та явно витягнуті попередньої ночі з води, вже акуратно перебраними, з однаково прив’язаними металевими шайбами, що вказує на те, що за їх допомогою однією браконьєрською бригадою чи людиною вівся незаконний та масштабний рибний промисел на Тясминському водосховищі в м.Сміла. А виходячи з того, що всі сітки були вилучені безпосередньо у начальника Смілянської пошуково-рятувальної станції Терновцева В.В. і він сам зізнавався, що виймав їх з води і в них була риба, можна зробити припущення, що саме він і є браконьєром. Тим більше, що більшість смілян давно говорять про те, що саме Терновцев В.В. «кришує» браконьєрів та сам замається незаконним рибним промислом.
На місце події відразу були викликані правоохоронні органи, які задокументували дану подію та 13.07.2017р за даним фактом було порушено кримінальне провадження та внесено дані про злочин до ЄРДР за ст.249 ч.1 КК України (незаконне заняття рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду) за номером 12016250230001951.

14.04.2017 року старший слідчий Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Кривельов В.В. виніс постанову про закриття вказаного кримінального провадження.
Копія вказаної постанови про закриття провадження була отримана мною 29.04.2017 року по пошті, а саме через поштову скриньку (копію конверта додаю). Тобто строки на оскарження не порушені. Я вважаю постанову незаконною з наступних підстав.

Слідчим з незрозумілих підстав не прийняті до уваги докази, які вказують на вину саме Терновцева В. В. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 249 ч. 1 КК України, а саме:

– лист голови комісії з ліквідації Черкасирибоохорони (т. в. о. начальника Черкасирибоохорони) Синиці О.М. від 08.08.16р №1067/06, згідно якого «Особа, яка знаходиться на березі водойми з забороненими знаряддями лову, при чому незалежно в якому стані сітки (сухі чи мокрі), а також чи є в них водні біоресурси, порушує п.3.14 Правил любительського і спортивного рибальства…А, отже, особа являється правопорушником.
Згідно п.п.12 п.3.14 Правил заборонено вилучення із води знарядь лову, які
належать іншим особам, та об’єктів лову, які є в цих знаряддях»;
– слідчий ігнорує підтвердження співробітниками Терновцева В. В. виймання з води сіток, Терновцевим В. В., – покази рятувальників Чорнай Д. М., Васильєв В. А. та Олійник О. А.;
– під час слідства виявлено, що за показаннями свідків Овсієнка С.О. та Ветрищ П.В., вони бачили, як Терновцев В.В. неодноразово з невідомими особами виймав сітки з води, але слідчим не встановлено хто їх туди ставив і ніяких слідчих дій з цього приводу не проведено;
– не звернено увагу на те, що Терновцев В. В., коли знімав сітки з рибою, не повідомляв про виявлене правопорушення відповідні правоохоронні органи, навіть навпаки – Терновцев В. В. приховував численні правопорушення;
– не надано уваги тому, що Терновцев В. В. не міг мати навіть уявних прав на охорону водних біоресурсів. Про це свідчить і те, що 27. 06. 14р його вже було притягнуто до адміністративної відповідальності за самоправство (на ділі – за його уявні, але відсутні по факту, повноваження рибоохорони під час несення Терновцевим В. В. чергування на рятувальній станції), про що слідчий Кривельов В. В. не міг не знати, оскільки особисто вів кримінальне провадження № 12016250230000689, яке також закрив, посилаючись на довідку про притягнення Терновцева В. В. до адміністративної відповідальності;
– покази начальника Терновцева В. В., Циганкова В.А., згідно яких «ніяких офіційних звернень від Смілянської місцевої влади щодо залучення працівників Смілянської пошуково-рятувальної для рейдів по боротьбі з браконьєрством не надходило»;
– не надано уваги підтвердженню Терновцевим В.В., що він забирав собі рибу з сіток, його слова про це були показані в сюжеті по телеканалу «Інтер».
– не встановлено скільки саме було вилучено риби, та на яку суму нанесено збитків браконьєрськими діями;
– не встановлено та навіть не з’ясовувалось під час слідства ХТО саме ставив сітки.

З урахуванням вищевикладених обставин прийняте рішення про закриття кримінального провадження №12016250230001951 за ознаками ст. 249 КК України, не знаходиться у взаємозв’язку з сукупністю вже зібраних доказів.
Слідчим Кривельовим В.В. для всебічного та об’єктивного з’ясування обставин справи не було проведено необхідних слідчих дій.
Наприклад, слідчим не було з’ясовано хто ще брав участь в вийманні сіток з рибою спільно з Терновцевим В.В., хто ставив сітки, які вилучалися та куди поділася риба з сіток, адже в 199 сітках риби могло бути не менше 2000 кг; на яку саме суму нанесено збитків діяльністю браконьєрів, для якої саме «повсякденної діяльності» Терновцевим В. В. та його співробітниками використовувались нібито розпущені сітки, мотузки та грузила – вони що самостійно з них плели більш якісні сітки? Скільки саме сіток було перероблено Терновцевим В. В.
Акти вилучення сіток з води відсутні, як відсутні і акти відповідального зберігання на Смілянській пошуково-рятувальній станції.
Слідчий всупереч моєму клопотанню не провів слідчої дії задля встановлення відповідності вилучених 07.07.2016р сіток тим сіткам, які оглядалися 12.12.2016р, адже будучи присутнім при даному огляді, в мене виникла підозра, що дороговартісних сіток стало менше, ніж було, натомість більш дешевих стало більше, що може свідчити про підміну сіток під час зберігання правоохоронними органами.

В постанові про закриття Кривельов В.В. зазначає, що внаслідок вчинених винною особою дій, істотна шкода не настала. Але чому слідство не встановило яку саме шкоду нанесено? Якщо є потерпілий, то є і нанесена шкода – слідчі дії по її встановленню проведені не були, кількість та види риби, яка була в сітках, не встановлено, куди вона поділась також не встановлено.
Далі слідчий вказує, що виявлені порушення організаційно-правового характеру членами штабу при здійсненні оперативно-профілактичних рейдів. Слідчий явні зловживання одного з членів штабу за згодою Терновцева В.В. та його неправомірні дії по вилову риби саме так кваліфікує. Слідчий не взяв до уваги той факт, що вказаний штаб, утворений рішенням виконкому Смілянської міської ради від 07.04.16р №133, діяв до 21.05.2016р; а 26.05.2016 були згідно акту знищені всі сітки, які перебували на станції у Терновцева.
Тобто штаб і жоден з його членів не має жодного відношення до тих 199 сіток, які були вилучені у гр. Терновцева В.В. 07. 07. 2016р.; що підтвердив в своєму поясненні представникам Черкаської облради і його начальник, керівник Комунально-водолазної служби Черкаської обласної ради Циганков В.А., сказавши, що числа 25-27 травня 2016 року проводив перевірку Смілянської пошуково-рятувальної станцї і жодних сіток на її території не було.
Крім того, Кривельов В.В., ігноруючи вказівки прокурора, так і не визначився зі статусом в кримінальному провадженні двох осіб по справі – Дубовського Б.В. та Подзігуна В.В.
Слідчий Кривельов В.В. також не взяв до уваги факт підроблення службової документації посадовими особами Смілянського ГУНП в Черкаській області або навмисного грубого порушення чинного законодавства України задля виправдання правопорушника Терновцева В.В., на який я йому вказував та по факту якого подав заяви до відповідних правоохоронних органів.

Це свідчить про те, що слідчий не вжив всіх передбачених законом заходів для всебічного, повного і об’єктивного дослідження обставин події.

На підставі викладеного й у відповідності із ст. ст. 46, 58, 94, ч. 2 ст. 284, п. 3 ч. 1 ст. 303 – 308 КПК України,
ПРОШУ:

1. Скасувати постанову старшого слідчого Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Кривельова В.В. від 14.04.2017 року про закриття кримінального провадження, внесеного в ЄРДР за №12016250230001951 13.07.16 в ЄРДР за ознаками ст. 249 КК України.

Додатки:

1. Копія постанови про закриття провадження від 14.04.2017 р. на 4 арк.
2. Копія конверту з отриманою постановою на 1 арк.
04 травня 2017 року Слободяник І.М”

17 Травня, 2017 в 06:18 / Переглядів: 1361

Теми: Кримінал,Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про