Держпродспоживслужба в Черкаській області попереджує: Амброзія – небезпечна рослина

амброзія кенгшМи вчасно звертаємо увагу населення Черкащини до проблеми розповсюдження карантинного бур’яна – Амброзії полинолистої, що спричиняє тяжкі алергічні захворювання людей.
Згідно статті 22 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту” яка  зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян”.

Амброзія полинолиста на Черкащині росте в посівах різних культурних рослин, а також на узбіччях доріг , біля будинків та смітників, на пустирях, старих кладовищах, залізничних насипах, навколо  річок. Захоплює погано оброблені поля, городи,  сади, занедбані газони.
Діапазон пристосування цієї рослини дуже великий, а людина своєю недбалістю та безгосподарністю створює найсприятливіши умови для інтенсивного її розмноження.
Розмножується амброзія насінням, яке визріває у серпні – вересні, легко обсипається, засмічуючи грунт. Одна добре розвинута рослина може дати до 100 тисяч зернят. Схожість зберігає до 10 – 15 років.
На початку травня насіння дружно проростає та з’являються сходи і саме в цей час необхідно застосувати гербіциди Раундап чи Ураган Форте  для повного знищення дуже шкідливого бур’яну, який не піддається ви- сапуванню вручну. А в польових посівах сільськогосподарських культур  можна застосувати гербіциди вибіркової дії: Гроділ Максі, Зенкор, МайсТер, Мерлін, Євро – Лайтнінг,  2,4 Д 500, , Прометрекс, Гранстар , Базис, Тітус, Хармоні, Еллай Супер, Ларен.
Фермери та господарі присадибних ділянок повинні точно дотримуватися регламентів, зазначених у спеціальних рекомендаціях та інструкціях.
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил та правил особистої гігієни. Просимо власників даних земельних ділянок вжити запобіжних заходів по вчасному знищенню дуже шкідливого бур’яну.
Ми живемо в третьому тисячолітті, прагнемо увійти до Європейської спільноти, тому маємо навести порядок у своїй оселі.

Провідний спеціаліст-
Державний фітосанітарний інспектор
Держпродспоживслужби в Черкаській області                 Плосконос А.К.

16 Травня, 2017 в 12:06 / Переглядів: 1386

Теми: Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про