На Черкащині сільські школярі стали ініціаторами цілого ряду благородних справ

Нові мрійники на селі

Дати нове життя занедбаному дитячому майданчику чи зупинці, впорядкувати занедбану територію біля школи, допомогти стареньким одиноким односельчанам прибрати присадибну ділянку і по господарству, провести майстер-класи – все це під силу учням загальноосвітніх закладів Черкаського району, які стали учасниками проекту «Майстерня сільських ініціатив».

Приміром, у Нечаївці восьмикласники Женя і Таня створили волонтерський загін «Helparound», учасники якого допомагають усім, хто цього потребує. Так, завдяки їм на місці занедбаної території поблизу школи з’явилися паркан та частини дитячого майданчику. Наступні кроки – навести лад на футбольному полі й організувати заходи для дітей з малозабезпечених родин.

«Друге життя зупинки» – так називається ініціатива Влади Гуржій із селища Ірдинь. На занедбаній зупинці дівчина, її батьки та друзі відновили покрівлю, наново відштукатурили стіни, прикрасили їх петриківським розписом. Ця зупинка стала найпривабливішою в окрузі.

А Вероніка Волощенко з Лесьок започаткувала у школі медичні курси для молодших учнів. Це не традиційні уроки, а цікаві практичні тренінги, де діти навчаються надавати першу медичну допомогу, освоюють практику поводження з опіками різних ступенів та ознайомлюють з правилами поведінки у лісовій місцевості. Після практичних навчань – чаювання.

Нагадаємо, «Майстерня сільських ініціатив» – це програма неформальної громадянської освіти молоді в Україні. Вона створена для сільчан до 18 років, які прагнуть реалізувати себе локально та втілювати ініціативи у своїх громадах, спрямовані на соціальний, культурний та освітній розвиток. Програма розширює мережу нових форм навчання для сільської молоді та сприяє розвитку волонтерства на селі. Наразі її впроваджують у Івано-Франківській, Черкаській, Донецькій та Дніпропетровській областях. Програму реалізує ГО «Інша Освіта» та Коаліція молодіжних громадських організацій «Молода Черкащина» у партнерстві зі спілкою MitOst e.V. за фінансового сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог заради змін».

ДЖЕРЕЛО

13 Травня, 2017 в 13:12 / Переглядів: 758

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про