На Черкащині сільські школярі стали ініціаторами цілого ряду благородних справ
Дати нове життя занедбаному дитячому майданчику чи зупинці, впорядкувати занедбану територію біля школи, допомогти стареньким одиноким односельчанам прибрати присадибну ділянку і по господарству, провести майстер-класи – все це під силу учням загальноосвітніх закладів Черкаського району, які стали учасниками проекту «Майстерня сільських ініціатив».
Приміром, у Нечаївці восьмикласники Женя і Таня створили волонтерський загін «Helparound», учасники якого допомагають усім, хто цього потребує. Так, завдяки їм на місці занедбаної території поблизу школи з’явилися паркан та частини дитячого майданчику. Наступні кроки – навести лад на футбольному полі й організувати заходи для дітей з малозабезпечених родин.
«Друге життя зупинки» – так називається ініціатива Влади Гуржій із селища Ірдинь. На занедбаній зупинці дівчина, її батьки та друзі відновили покрівлю, наново відштукатурили стіни, прикрасили їх петриківським розписом. Ця зупинка стала найпривабливішою в окрузі.
А Вероніка Волощенко з Лесьок започаткувала у школі медичні курси для молодших учнів. Це не традиційні уроки, а цікаві практичні тренінги, де діти навчаються надавати першу медичну допомогу, освоюють практику поводження з опіками різних ступенів та ознайомлюють з правилами поведінки у лісовій місцевості. Після практичних навчань – чаювання.
Нагадаємо, «Майстерня сільських ініціатив» – це програма неформальної громадянської освіти молоді в Україні. Вона створена для сільчан до 18 років, які прагнуть реалізувати себе локально та втілювати ініціативи у своїх громадах, спрямовані на соціальний, культурний та освітній розвиток. Програма розширює мережу нових форм навчання для сільської молоді та сприяє розвитку волонтерства на селі. Наразі її впроваджують у Івано-Франківській, Черкаській, Донецькій та Дніпропетровській областях. Програму реалізує ГО «Інша Освіта» та Коаліція молодіжних громадських організацій «Молода Черкащина» у партнерстві зі спілкою MitOst e.V. за фінансового сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша в рамках проекту «Діалог заради змін».
Залиште коментар