На Черкащині собак “косить” страшний вірус

Результат пошуку зображень за запитом "собак “косить”  вірус"У Катеринопільському, Тальнівському та Звенигородському районах зафіксовані спалахи ентериту у собак, пишуть “Вісті Черкащини”.

− Мій Полкан перестав їсти, став в’ялим, багато пив води, − розповідає Антоніна Марченко зі Звенигородки. Спершу думала отруївся, випоювала “Ентеросгелем”. Потім бачу, щось не допомагає. Підключилась блювота, кровотеча з проносом.

Звернулась до лікаря на другий день. Він запитав, чи собака вакцинована від чумки-ентериту. Звісно, ні. Накричав, чому зразу не відреагувала. І почалося – уколи, сироватка, крапельниці, на 5-й день стало краще. Але за цей час я ніби в пеклі побувала. Це просто жах, коли воно лежить, мучиться, а ти не можеш йому допомогти.

− А я похоронила свого домашнього улюбленця, − каже Надія Забудська із Катеринополя. Що не робили – нічого не допомогло. Пізно звернулися. В обох моїх сусідів собаки теж хворіли – ті вичухалися, врятували, а в моєї була дуже гостра форма.

На жаль, люди в нас дикі. Пішла в ліс закопувати свого Пончика, а там – ще три лежить, і видно, що домашні, вгодовані, одна навіть породиста. Це якийсь жах: винесли вівчарку на новенькому дитячому простирадлі й поклали, ще й махровим рушником накрили. Я такого ще не бачила. Чого не закопати? Тим більше, що захворювання вірусне! Це що, щоб усі подохли? Чи як?

Подібні розповіді, на жаль, чуємо й від мешканців інших районів.

Для тих, кому дорогі домашні улюбленці, нагадуємо: єдиний гарантований порятунок від чумки та ентериту – своєчасне щеплення. Інакше шанси вижити у тварини, навіть при якісному лікуванні, суттєво знижуються.

− Терапія від цих хвороб звичайно є. Але все залежить від стадії, коли до нас звернулись господарі, від імунітету тварини, загального стану її здоров’я.

Я наполягаю: не відкладайте, вчасно вакцинуйте своїх домашніх улюбленців. Тоді менше мороки буде і вам, і нам. І, Боже спаси, від усілякої самодіяльності, ну там вином випоювати чи горілкою, при цих хворобах тільки гірше зробите, приречете тварину на зайві страждання. Відразу й негайно телефонуйте, до лікаря, навіть не у ветаптеку, а до лікаря, тоді в тварини збережуться шанси далі радувати вас, − каже один із місцевих ветлікарів.

12 Травня, 2017 в 11:44 / Переглядів: 1298

Теми: Події,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про