Два випадки захворювання на ботулізм зафіксували в квітні на Черкащині

Картинки по запросу інфекційні захворювання

На Черкащині у квітні зафіксували два випадки захворювання на ботулізм. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН-Центр повідомила головний лікар Черкаської станції швидкої медичної допомоги Наталія Боровик.

“Перший випадок трапився 27 квітня у Черкасах, другий − наступного дня у Червоній Слободі. Було встановлено, що ці дві особи заразилися через рибу. В одному випадку точно відомо, що через ікру”, – розповіла Наталія Боровик.

Вона зауважила, що два випадки поспіль насторожили медиків. У зв’язку з цим головний лікар закликала черкащан не вживати в’ялену, копчену, солону та сушену рибу, особливо, якщо вона з ікрою.

Додамо, за словами Наталії Боровик, усього з початку року на Черкащині зафіксовано три випадки захворювання на ботулізм.

Довідка УНН-Центр: Ботулізм – це гостре інфекційне захворювання, яке виникає внаслідок вживання продуктів, які містять отруйні речовини (токсин), що виробляють бактерії ботулізму. Цей токсин є одним з найсильніших з усіх відомих отрут.
Ботулізм викликає параліч мускулатури. Збудником цього захворювання є так звана паличка ботулізму. Захворювання розвивається при вживанні заражених харчових продуктів рослинного і тваринного походження, які зберігалися в умовах дефіциту кисню без необхідної (достатньої) термічної обробки.

7 Травня, 2017 в 13:48 / Переглядів: 834

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про