Нові паспорти: черкащанам доводиться звикати до незручностей із ID-картками

Нові паспорти: черкащанам доводиться звикати до незручностей із ID-картками

Із початку 2016 року в Україні започаткували видачу паспортів нового зразка – ID-карток. Вони здебільшого зручні у використанні, але наразі їх функціональність обмежена браком пристроїв, які можуть зчитувати з пластикових паспортів інформацію.

Тож на додаток до нового паспорта черкащанам доводиться носити з собою ще декілька документів. Нові паспорти – нові проблеми чи зручний та компактний документ? У питанні розбирався сайт vikka.ua.

Наразі у Черкаській області видано 9 тисяч 490 паспортів громадян України у формі ID-картки, у тому числі 3 тисячі 253 паспорти нового зразка отримали жителі міста Черкаси. Про це сайту повідомили в Управлінні державної міграційної служби в Черкаській області.

Черкащанка Людмила Сватченко отримала ID-картку замість звичайного паспорта у листопаді минулого року. Каже, що до нового документа довго не звикала. Але без деяких незручностей не обійшлося.

“Я змінювала прізвище. От і довелося звернутися до Управління державної міграційної служби у Черкаській області. Нічого незвичного, крім того, що у мене взяли відбитки пальців. Чекала на новий паспорт близько трьох тижнів.  В цей період користувалася копіями старого паспорта. Жодних проблем не було, адже я нікуди не виїжджала і ніяких документів не оформлювала”, – зазначає черкащанка.

Одночасно з ID-карткою жінці видали документ, що підтверджує її прописку. Поки що бракує приладів для зчитування інформації з паспортів-карток, тому він є невід’ємною частиною документа.

“Паспорт у вигляді картки зручний, бо дуже компактний. Але в той же час у деякі установи вимушена брати з собою ще довідку про прописку формату А-4 та свідоцтво про народження дитини. Адже ці дані у новий документ не внесені, а пристроїв для зчитування інформації в багатьох установах немає”, – розповідає Людмила Сватченко.

djerela.com.ua

З документами довелося морочитися, коли черкащанка змінювала планування квартири та зверталася до державних установ.

“Обіцяють, що у майбутньому в комунальних службах будуть термінали, які швидко зчитуватимуть інформацію”, –  зазначає власниця ID-картки.

При цьому для громадян України, що досягли 14-річного віку, ID-картка видається безкоштовно. Заміна звичайного паспорта на ID-картку обійдеться у 279 гривень. Новий паспорт-картка оформлюється за 20 днів. Для тих, хто хоче отримати новий паспорт швидше, ніж за 10 робочих днів, він обійдеться у 366 гривень.

Черкащанка Анастасія Бойко оформлювала новий паспорт у зв’язку зі зміною прізвища і каже, що заплатила вдвічі більше звичайного.

“Отримувала ID-картку ще у 2016 році у звичайному режимі. Тоді ще не були впорядковані тарифи, тож паспорт мені обійшовся набагато дорожче, ніж платять зараз. Коли побачила реальні встановлені збори за отримання документа, то здивувалася”, – каже черкащанка.

Вона підкреслює зручність ID-картки через те, що там вписаний ідентифікаційний код. В той же час зазначає і недоліки. Це – потреба носити із собою в певні установи виписку з місця проживання.

“Взагалі у банках, фіскальній службі у мене не виникало проблем з новим паспортом. Тільки в службі зайнятості спочатку розгубилися щодо документа нового зразка. Але згодом все владналося”, – розповідає черкащанка.

У Міграційній службі зазначають, що до ID-картки вносяться дані про місце проживання та сімейний стан особи. В той же час, у держустанові немає інформації щодо наявності приладів зчитування інформації з ID-карток. А саму програму для зчитування інформації з ID-карток можна безкоштовно скачати на сайті ДП Поліграфкомбінат “Україна”.

У той же час, звернень щодо труднощів у використанні ID-карток до Управління ДМС у Черкаській області не надходило.

5 Травня, 2017 в 20:17 / Переглядів: 1086

Теми: Події,Суспільство,Україна

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про