Жителі села на Черкащині обурені діяльністю голови місцевої РДА

 

Результат пошуку зображень за запитом "жашківська рда"
На Черкащині жителі Конельської Попівки, що на Жашківщині, написали відкритого листа голові Жашківської РДА Бойку С.Ф. У тексті мова йде про планове закриття сільської школи. Люди висловили своє обурення стосовно такої діяльності керівництва району. Далі текст листа.

“Відкритий лист жителів села Конельської Попівки
голові Жашківської РДА Бойку Сергію Федоровичу
Шановний Сергію Федоровичу, до Вас звернутися змусили нас події останніх кількох років, які відбуваються навколо нашої школи і взагалі нашого села. Ще у 2015 році Вами було подано проект рішення на розгляд районної ради спочатку «Про ліквідацію Конельськопопівської ЗОШ І-ІІІ ст..», а потім, коли відчули спротив громади, він змінив назву на «Про пониження в ступенях Конельськопопівської ЗОШ І-ІІІ ст.». Основною причиною цього, як Ви пояснювали, був брак коштів для фінансування нашої малокомплектної школи. Тобто тоді якість знань, що отримували наші діти, до уваги не бралася. Робоча група, створена Вами, яка мала б дослідити і проаналізувати навчальний процес, матеріально-технічну базу нашого навчального закладу, насправді виявилась «неробочою», тому що її представник на сходці села не могла відповісти на запитання про деякі елементарні розрахунки, вірогідно, їх ніхто не робив. Натомість Ви, чиновники, хотіли від нас реальних пропозицій по вирішенню проблеми фінансування школи. Незважаючи на труднощі, керівництву села вдалося згуртувати навколо цього питання сільськогосподарські підприємства та громадськість, і в 2015-2016 навчальному році до бюджету районної ради на утримання нашої школи надійшло близько 1 млн. грн. Більше того, сільська рада й досі надає субвенцію районному бюджету для повернення учителям витрачених на доїзд коштів. Важливо сказати, що, бачачи інертність керівництва райво і побоюючись того, щоб не було зірвано початок навчального процесу, сільська рада взяла активну участь у комплектуванні школи, шукаючи фахівців, яких не вистачало. Батьки щороку роблять поточний ремонт приміщення школи, приватні підприємства допомагають у господарській частині, сільська рада також фінансово підтримує, зокрема кілька років тому з її бюджету було виділено 157 тис. грн.. для капітального ремонту спортзалу. Хіба все це перераховане не є свідченням великих зусиль територіальної громади зберегти школу, захистити себе? Дозвольте запитати, а які реальні кроки для розвитку сіл, зокрема нашого, зробили Ви, шановний Сергію Федоровичу як чиновник, який поставлений працювати, на нашу думку, не на розвал, а на розвиток?
Ще у 2015 році на засіданні постійної комісії депутат районної ради сказала: «Ми розуміємо, що закриття шкіл – це крок до знищення сіл, але ми мусимо це робити…» То Ви, шановні чиновники, виявляється, розумієте, що, закриваючи школи, нищите село! Ви свідомо йдете на цей крок! А совість Вас не турбує?!
30 березня цього року зібралися освітяни, батьки учнів шкіл, представники органів місцевого самоврядування, яких Ви інформували про плани ліквідації 24 навчальних закладів і створення опорних шкіл та їх філій. Тільки тоді, коли Вам вказали на помилки при прийняті такого рішення, коли стало відомо, що в так звану робочу групу не було запрошено жодного представника місцевого самоврядування, працівника школи, доля якої вирішувалась, а були лише «потрібні» люди, коли Ви, Сергію Федоровичу, відчули, як зараз кажуть, усіма фібрами гнів народу: батьків, представників сільської громади, учителів, які при втіленні Ваших реформ стануть потенційними безробітними, тоді тільки почали задкувати і своїм наказом відкликали проект рішення про ліквідацію шкіл. Перед присутніми Ви визнали, що недоопрацювали постанову Кабінету Міністрів, на яку посилались, кажучи, що це – закон, який потрібно виконувати. Ну, по-перше: це – не закон, інакше цей юридичний документ так би і називася- Законом. А по-друге: чи не значить оце все, що Ви та Ваші спеціалісти проявили некомпетентність? Швидко зметикувавши, що з такою кількістю народу Вам тягатися не під силу, того ж таки дня вирішили створити пілотний проект, утворивши поки що одну опорну школу в районі з її філіями. Таким чином вбиваєте два зайці: «горе – реформи» потихеньку втілюватимуться в життя і спротив громади набагато менший, бо задіяні будуть не всі села, в яких мали організувати філії, а лише кілька. Хоча можемо запропонувати нашу школу оголосити опорною, а сусідні – філіями. Тоді б ми подивилися, як би відреагувало на таке Ваше рішення їхнє керівництво (Ви розумієте, про яке керівництво йдеться!). Ми зовсім не хочемо ліквідації їхніх шкіл, нічого проти них не маємо і ДУЖЕ не хочемо ліквідації нашої школи! Ми показали , що можемо діяти згуртовано, усією громадою відстоюючи право своєї школи, свого села на життя.
Ми знаємо, що згідно Положення про філії і Статуту опорної школи, запропонованих постановою КМУ, філії можуть ліквідовуватись за наказом директора опорної школи або її засновником (районною радою). Ми більш, ніж впевнені, що змусять підписати Положення з першим варіантом ліквідації. Ще згідно Статуту доукомплектовувати класи опорної школи можна учнями філій за рішенням педагогічної ради опорного навчального закладу. Це ще одна можливість ліквідувати філію через відсутність учнів у ній, бо всі діти будуть переведені в опорну школу.
Ми, шановний Сергію Федоровичу, знаємо, куди це все не йде, а котиться. До об’єднання громад! Ліквідуєте школи, ФАПи, які були передані з балансу сільських рад на районний (вірогідно, щоб легше було з ними покінчити) і тоді легко провести об’єднання, адже адміністративним центром повинні бути населені пункти, які мають навчальний, медичний, культурний заклади. А як немає в селі школи, то хто з молоді, у яких є дітки, захоче залишатися в ньому жити? А от в адміністративному центрі керівництво матиме широкий спектр впливу, особливо по земельних питаннях, через що цей весь «сир-бор» і влаштовується.
Але найплачевнішим є те, що Вас, шановний Сергію Федоровичу, і багатьох чиновників просто не цікавлять люди і їхні долі. Реформи влади, які Ви втілюєте в життя, позбавляють роботи і заробітків багатьох жителів села, але Вам на них наплювати! Тому ми, жителі села Конельської Попівки висловлюємо Вам рішучий протест проти таких експериментів з нашою школою!”

Изображение0001.JPG - Відкритий лист жителів села Конельської Попівки голові Жашківської РДА Бойку С.Ф.
Изображение0002.JPG - Відкритий лист жителів села Конельської Попівки голові Жашківської РДА Бойку С.Ф.
Изображение0003.JPG - Відкритий лист жителів села Конельської Попівки голові Жашківської РДА Бойку С.Ф.
Изображение0004.JPG - Відкритий лист жителів села Конельської Попівки голові Жашківської РДА Бойку С.Ф.
Изображение0005.JPG - Відкритий лист жителів села Конельської Попівки голові Жашківської РДА Бойку С.Ф.
Изображение0006.JPG - Відкритий лист жителів села Конельської Попівки голові Жашківської РДА Бойку С.Ф.
Изображение0007.JPG - Відкритий лист жителів села Конельської Попівки голові Жашківської РДА Бойку С.Ф.

 

4 Травня, 2017 в 11:58 / Переглядів: 1329

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про