В Умані поступово впроваджують роздільний збір відходів

Картинки по запросу сортування сміття

П’ять місяців тому в Умані ТОВ «Екоклінер» розпочало експеримент з роздільного збору відходів. Поки що – в окремо взятому мікрорайоні Міщанка. І хоча говорити про те, що сортування стало повсякденною звичкою його 1145 мешканців, ще зарано, паростки позитивного результату помітні неозброєним оком, переконаний керівник підприємства Ігор Сокур.

За період сортувального експерименту сухі відходи (себто придатні для вторинної переробки) склали 26 відсотків усього зібраного в цьому мікрорайоні непотребу. На перешкоді  переконливіших результатів стали певні недоречності: чомусь «екпериментатори» досі плутають сухі й мокрі фракції відходів. Тож не зайве нагадати: скло, пластик, жерстяні банки, вироби з дерева, металу, пластмаси, пакунки, ганчір’я, будь-які упаковки – все це сухі відходи. Між іншим, першість по зібраній вторсировині  за склом, далі йдуть ПЕТ-пляшка, папір, пластмаса. І …памперси. Та навіть малюк, що ним користувався, мабуть, здогадується: то аж ніяк не суха фракція, бо він особисто перетворив її на мокру!

Як би там не було, але спільними стараннями таки вдалося не пустити на сміттєвий полігон дві з половиною тонни відходів – і для сортувальної лінії є пожива, та й для довкілля (і для нас з вами) полегшення.

Однак збитків, нанесених підприємству збором «вторинки», ще не вдалося позбавитися: щомісячні витрати поки що вдвічі перевищують прибуток.

– Саме це й не дає нам просувати експеримент на інші «плацдарми», доводиться обмежуватися одним мікрорайоном, – пояснює Ігор Володимирович, якого в нашому місті називають фанатом чистоти. – Хоча біля багатоповерхівок теж є майже сотня контейнерів для роздільного збору. Крім звичних пластикових пляшок, туди можна кидати різні сухі відходи, крім ганчір’я, – додає директор.

Не нами пораховано, що непридатними для переробки є лише 10-20, максимум до 30 відсотків загального обсягу відходів, хоча у розвинутих країнах навчилися використовувати все без останку. А ми теж прагнемо до цивілізованої Європи. Отож сортуємо!

Людмила СЛОБОДА

ДЖЕРЕЛО

3 Травня, 2017 в 09:39 / Переглядів: 1077

Теми: Події,Політика,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про