На Черкащині сільська голова-хабарниця повернулася на займану посаду

Світлана Миколаївна Вовк з 27 березня цього року повернулася на посаду сільського голови Свидівка, звідки вона була відсторонена через підозру в отриманні хабара в 184 тисячі доларів.

Інформацію в коментарі “Інфоміст” в телефонному режимі підтвердила сама Світлана Вовк.

За її словами термін відсторонення від посади, так само як і термін запобіжного заходу збіг 24 березня. Щодо подробиць перебігу справи, то пані Вовк порадила журналісту звернутися за коментарем до її адвоката.

– Так, я працюю. Термін закінчився 24, у понеділок, 27 березня, я повернулася, – розповіла пані Вовк.

Зазначимо, що ім’я Світлани Вовк стало широковідомим у липні 2016 року. Тоді її, а також екс-кандидата в народні депутати Миколу Ладана було затримано “на гарячому”: під час отримання хабара в 170 тисяч доларів. Як виявилося, ця сума була частиною від 184 тисяч “зелених”, що спільники вимагали у місцевого підприємця за виділення 6,5 га землі у Свидівку під будівництво.

30 липня Печерський районний суд столиці обрав запобіжний захід для затриманих. Обох підозрюваних у отриманні хабара черкащан було взято під варту терміном на два місяць з альтернативою – застава. Для Світлани Вовк сума застави становила 435 тис. грн, в той час як для Миколи Ладана – 4 млн 582 тис. 455 грн. Строк дії обох ухвал – до 26 вересня. При цьому зазначимо, що застава за Вовк була внесена уже 4 серпня.

Опісля, 30 листопада Печерський райсуд продовжив терміни запобіжних заходів для обох фігурантів справи до січня 2017 року. 25 листопада Світлану Вовк було відсторонено від обійманої посади терміном на два місяці.

24 січня вже цього року суд знову продовжив дію запобіжного заходу і термін відсторонення від посади Світлані Вовк вже до 24 березня. Власне, після цього захід не був продовжений, і, як зазначалося вище, пані Світлана повернулася на робоче місце.

Останнє наразі судове засідання в справі відбулося 6 березня.  Суд задовольнив клопотання адвоката Ладана Андрія Скринніка, який просив надати тимчасовий доступ до речей, що містяться в управлінні Служби безпеки в Черкаській області. Сторона захисту мотивувала клопотання сумнівами в достовірності протоколів, складених оперативниками 29 липня 2016 року.

23 березня Світлана Вовк подала декларацію за 2016 рік, у якій вказала, що жодних грошових активів не має.

Щодо Миколи Ладана, який підозрюється у пособництві в одержанні хабара, то у серпні йому було зменшено розмір застави до 2,5 млн грн, також тримання під вартою було замінено на цілодобовий домашній арешт ухвалою Апеляційного суду Києва. 21 лютого Печерський суд змінив міру запобіжного заходу Ладану із цілодобового домашнього арешту до арешту з 22-ї до 6-ї години терміном до 29 березня. Підозрюваний також зобов’язаний носити електронний браслет.

Тоді ж суд також продовжив строк досудового слідства до 29 березня.

Уже 29 березня Ладану було призначено запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Довідково зазначимо, що Микола Ладан свого часу балотувався до Верховної ради по 197 окрузі як самовисуванець. До того – був членом “Партії регіонів”. Також Ладан досі очолює ГО «Агенція Антикорупційних реформ».

Джерело: infomist.ck.ua
© infomist.ck.ua

30 Квітня, 2017 в 13:58 / Переглядів: 1318

Теми: Кримінал,Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про