На Черкащині 3 роки шукають, хто вкрав 20 мільйонів на реконструкції Шевченківських місць

Незадовго до відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря на Черкащині вирішили привести до ладу кілька об’єктів, пов’язаних з іменем поета. Для цього на реконструкцію  маєтку  Енгельгардтів у с.Будище, що нині на Звенигородщині, де козачкував Тарас Шевченко, з державного бюджету виділили 17 мільйонів гривень. Роботи там так і не завершили. Ще понад чотири мільйони бюджетних гривень аферисти наварили на ремонтних роботах на п’яти об’єктах області, серед яких Шевченківський національний заповідник у Каневі та Національний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка”.  Винних правоохоронці шукають досі.

Як повідомляв «Ні корупції!», тоді, коли розпочали реконструкцію  маєтку  Енгельгардтів у с.Будище, достеменно не було відомо, що саме буде із садибою після дороговартісних робіт. Одні чиновники говорили про музей поміщицького побуту, інші про «унікальний» музей Тараса Шевченка.

Що б, зрештою там не планували, однак 17 мільйонів із державної скарбниці таки надійно «вклали». Усі роботи мали бути завершені до кінця 2013 року. Реставрацію розпочали у серпні, а вже з початком зими припинили. Звісно, до 9 березня 2014 року – 200-річного ювілею Тараса Шевченка, не встигли. Безслідно зник і сам ініціатор створення загадкового музею, тодішній черкаський  “губернатор” Сергій Тулуб.

Як повідомили у Звенигородській місцевій прокуратурі у відповідь на наш запит,  за фактом розтрати коштів, передбачених на ремонтні роботи в Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка», було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення.

«На даний час у вказаному кримінальному провадженні проводяться слідчі та процесуальні дії, спрямовані на прийняття законного та обґрунтованого рішення», – повідомив Дмитро Пархоменко, керівник Звенигородської місцевої прокуратури.

У прокуратурі області зазначили, що їхній профільний відділ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених 4 ст. 191, ч. 2 ст. 191, ч. З ст. 212, ч. 5 ст. 191, ч. З ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України.

Відомо, що досі «у ході проведення досудового розслідування підозра нікому не оголошувалась».

У серпні 2014 року прокуратура області зареєструвала кримінальне провадження за фактом розтрати Департаментом капітального будівництва Черкаської ОДА понад 4,3 мільйона гривень бюджетних коштів.

Було встановлено, що службовці департаменту з листопада 2013 по березень 2014 р., зловживаючи своїм службовим становищем, погодили акти із завищеними обсягами та вартістю виконаних робіт на 5 об’єктах області, у тому числі Шевченківського національного заповідника в місті Каневі та Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”, чим спричинили державі збитки на суму понад 4,3 млн. грн.

Нині у провадженні слідчого відділу Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області перебуває кримінальне провадження, відомості про кримінальне правопорушення в якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.08.2014 із правовою кваліфікацією ч.2 ст.191 КК України. Йдеться про заволодіння бюджетними коштами під час виконання робіт по об’єкту «Благоустрій територій Національного заповідника «Батьківщина Т.Шевченка в с.Шевченкове Звенигородського району». Про це стало відомо із відповіді заступника начальника ГУ НП в Черкаській області Валентина Кожухівського на запит «Ні корупції!».

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні теж триває понині, і також підозрюваних нема і по цей час.

Як повідомив т.в.о. начальника слідчого управління поліції області Д.В. Гусаченко, у відповіді на ще один запит нашого видання, «у вказаному кримінальному провадженні підозра особам не оголошувалася». І, «з метою дослідження усіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, призначено судову будівельно-технічну експертизу, результати якої необхідні для вирішення питання про притягнення винних до кримінальної відповідальності, у тому числі встановлення суми заподіяних збитків та прийняття кінцевого рішення згідно  з чинним законодавством України».

Установлено, що привести до ладу маєток Енгельгардта мало ПП «Сфера-Пласт» на замовлення Черкаської обласної державної адміністрації.

Це приватне підприємство, засноване 10.10.2007 у селі Геронимівка, що під Черкасами. Керівником його є  Олена Ястребова. Вона також керує ще одним підприємство зі схожою назвою, яке також займається будівництвом житлових і нежитлових споруд.

«Сфера-Пласт», згідно з інформацією YouControl, має доволі довгу судову практику. На рахунку ПП 75 ухвал, рішень та постанов в адміністративному, господарському та кримінальному праві.

З останньої ухвали Придніпровського райсуду Черкас від 31 серпня 2016 року можемо зрозуміти, що підприємство не обмежилося відновленням маєтку Енгельгардта.

Благоустроєм території Національного заповідника «Батьківщина Т.Шевченка» в с.Шевченкове Звенигородського району займалося ТОВ «Будівельна компанія «СЕМАТ» на замовлення Департаменту капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації.

Основним видом діяльності «Будівельної компанії «СЕМАТ» є будівництво житлових і нежитлових будівель. Засноване підприємство майже шість років тому. Засновником і першим його керівником є СЕРГІЙ ТОДОРОВИЧ . Нині ТОВ керує Людмила Мельник. Товариство, як бачимо, має доволі широку судову практику.

Як повідомили у поліції області, відповідно до ст. 219 Кримінального процесуального Кодексу України, строки досудового розслідування обчислюються з дня повідомлення особі про підозру. Оскільки досі у згаданих нами справах підозри нікому не оголошено, невідомо, скільки ще чекати на «прийняття законного та обґрунтованого рішення», а також завершення ледь початої реставрації.

 

Інформацію взято із сайту Ні корупції

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про