У Золотоноші збирають підписи проти будівництва ЕКО ТЕС

Фото Stas RS.

“Збір підписів проти будівництва так званої ЕКО ТЕС (кочегарки) у м.Золотоноша продовжується, не залишайтеся байдужими , прийдіть та висловіть свою думку! Намет біля кінотеатру ” МИР”.” – пише користувач Stas RS у Фейсбук.

Нагадаємо, БіоТЕС на соломі побудують на Черкащині, проте самі жителі регіону проти. Як повідомляє Вичерпно, 25 квітня у Золотоноші відбулися громадські слухання, на яких Ярослав Пилипенко, адвокат, житель Золотоноші, розповів про незаконність такого будівництва та зазначив, що потрібно було спочатку людям пояснити, представити документи, де детально було б розписано усі плюси там мінуси біо-ТЕС:

«Відповідне будівництво повинно відбуватися із дотриманням певних державно-санітарних правил, в даному випадку ці ДСП встановлюють в першу чергу санітарні зони. Якщо дивитися на розміщення цієї біо-ТЕС, то ясно, що місцева влада не дотримала 500-метрової санітарної зони, адже відразу за цим промисловим будівництвом іде населиний пункт Новодмитрівка, де знаходяться людські городи, де стоять їх садиби. Також варто звернути увагу на відсутність будь-яких документів стосовно проходження державної екологічної експертизи, висновку санітарної експертизи МОЗ України, стосовно обладнання, яке займається спалюванням біо-матеріалу».

 

 

Мешканці виступали проти, наводили приклади міст, які відмовилися (Жашків, Канів) від будівництва таких ТЕС, наголошували на проблемах екології та наслідках для здоров’я, а представники фірми забудовника у свою чергу говорили про безпечність та корисні наслідки від будівництва цієї станції.

Свою думку також висловив міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський. Очільник міста зазначив, що етапу громадських слухань передували зустрічі із екологами, санстанцією, газовиками та комунальними службами і ніяких проблем, пов’язаних із цим будівництвом, вони не виявили:

«Я хочу сказати, що як тільки до нас приїздять інвестори, ми їм ставимо питання про екологічну безпеку. Ми на першу зустріч звемо екологів, санстанцію, газовиків, комунальні служби, з’ясовуємо, чи є проблеми, і тільки тоді запускаємо процедуру громадських слухань. Зрозуміло, що це питання ще треба вивчати. Ми будемо шукати компромісні рішення.  Хочу зазначити, що я не за цю ділянку, щоб на ній будувалося, але я за те, щоб цією ідеєю займалися, бо вона є цікавою».

 

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про