Чи живуть привиди в Тальнівському замку?

Пов’язане зображення

Люди схильні вірити в містику та паранормальні явища. Інколи ми й самі прагнемо полоскотати нерви і шукаємо таємничі місця, оповиті легендами та цікавими історіями. Одним із таких місць є мисливський палац графа Шувалова, що розташований в Тальному. Старовинна будівля потопає в зелених насадженнях англійського парку. Ну що може бути краще для шукачів пригод?

Про паранормальні явища Тальнівського палацу розповідає один із охоронців будівлі, Костя Кутвіцький.

“З настанням тепла з’являється багато охочих побачити наш палац. Люди їдуть до історичної пам’ятки звідусіль з різних причин. Одні бажають просто пофографуватись, інші – дізнатися захоплюючу історію даної споруди, а треті по те і інше. І майже всіх цікавить одне запитання: чи бачили там колись щось надприродне? Зазвичай, на такі запитяння я відповідаю жартома: до такого стану алкогольного спяніння я не напивався, щоб там щось схоже бачити. Адже я і справді там нічого такого за 4 роки не бачив, і мої колеги також.

Подібні плітки розпускають школярі, які навряд чи були в палаці вночі, та і вдень їхня спостережливість залишає бажати кращого. Але один випадок змусив мене переглянути серйозність цього запитання.

Гуляючи будівлею з молодою сім’єю, я, як завжди, показував цікаві кімнати, і так неквапливо ми дійшли до мармурових сходів, які ведуть в прибудову колишнього господарського приміщення. Перед сходами є кімната, в яку ми зайшли з чоловіком та його малим сином, а молода мама піднялася содами і пішла далі. Виглянувши з-за кутка і подивившись куди ми поділись, дівчина помітила, що нібито якийсь ледь помітний темний силует з коридору швидко промайнув біля неї. І так само несподівано зник, як і з’явився. В тому темному силуеті вона ледь розгледіла образ людини.

Звичайно, це її дуже злякало і дівчина відразу прийшла до нас, щоб розповісти про побачене. З її здивованого обличчя можна було зробити тільки один висновок: вона і справді щось бачила. Особисто я її повірив і зацікавився цим випадком. Ось і вам про нього вирішив розповісти.” – розповідає охоронець.

Результат пошуку зображень за запитом "палац шувалова"

Розмірковуючи над незрозумілим явищем і намагаючись якось його пояснити, Костя Кутвіцький додав, що історія палацу не згадує ніяких випадків самогубства, чи взагалі випадків якихось незвичайних смертей. Проте під час Другої світової війни в замкові був військовий госпіталь для німецьких льотчиків Люфтваффе.

Звичайно, що солдати помирали і їх десь тут потрібно було хоронити. У 2005 році біля палацу знайшли 12 німецьких могил, їх розкопали для подальшого перепоховання, а це значить, що їх все-таки потривожили, тому і не дивно, що по будівлі, можливо, блукають примари загиблих вояк.

І взагалі, не факт, що знайшли всіх солдат. Можливо, в деяких місцях парку вони спочивають і по цей час. Також Костя пригадує, як вандали познущалися з родового кладовища колишніх власників міста, графів Потоцьких та Шувалових. Розривши могили дворян, робітники повитягували звідти все, що можна було, порозкидавши довкола палацу їх могильні плити. Тому дворянські неупокоєні душі теж можуть блукати садибою.

Більш детально дізнатися якісь нові подробиці про історію замку ви можете у групі Мисливський палац графа Шувалова 1902-1905 рр соцмережі Вконтакті.

Нагадаємо, Палац графа Шувалова у Тальному лишився без господаря, а волонтери просять не залишати напризволяще Тальнівський замок.

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про