Солістка відомого рок-гурту передала вітання посадовцям з уманської сцени

24 квітня в Умані відбувся концерт відомого українського рок-гурту “The HARDKISS”. Виступ зірок розпочався із запізненням, так як гості приїхали зі своєю сучасною потужною апаратурою, а старий Будинок культури, який не бачив капітального ремонту на своєму віку жодного разу, просто не був готовий до таких випробувань.

І коли під час концерту сталася чергова заминка, солістка гурту Юлія Саніна передала вітання можновладцям, особливо гарячий привіт її був адресований працівникам Мінкульту. Зі слів співачки, такі жахливі Будинки культури в своїх турах вони часто зустрічають. Дуже прикро, коли вони їдуть зі своїм оснащенням, аби глядач на повну насолодився концертом, але отримати бажаного ефекту не вдається через банальну неготовність приймаючої сторони.

До слова, на умови в Уманському будинку культури скаржаться вже не вперше. Не так давно його “інспектували” учасники відомого гумористичного шоу і показали сюжет на одному з центральних телеканалів.

А коли приїздив з концертом співак Дзідзьо, в той день навіть чоловічий туалет, що, до слова, якраз відремонтували не так давно, не працював. Всім в прямому сенсі пропонували сходити в парк, повідомляє ДЖЕРЕЛО

Ще в далекому 2013 році сайт 04744.info писав: цього року витратили 335 тис. грн. на ремонт танцювального класу. А це вже візьмемося за перший поверх. Хочеться, щоб ремонт був такий як треба.

Це вже друга спроба оголосити тендер. Перший тендер був визнаним не дійсним, оскільки були неправильно оформлені документи. Тому оголосили другий. Якщо він відбудеться, то ремонтні роботи розпочнуться в грудні.

– Нам доведеться забути про «Ярмарки» в МБК, якщо почнемо ремонт. – ділиться з нами Тетяна Гейко. – Це для нас буде своєрідною втратою, адже кошти, які заробляють від оренд, йдуть на оплату праці майже половині працівників МБК – 12 особам із 28. А це 18-19 тис. грн. в місяць. Виручених коштів від оренди глядацького залу не вистачатиме. Проте ми будемо шукати інші шляхи заробітку, головне зробити ремонт.

Після ремонту першого поверху, планують відремонтувати і глядацький зал із сценою. На це потрібно, за підрахунками чиновників, приблизно 8 млн. грн.

Як писала Вечірня Умань, у 2014 році 2,5 млн. грн. було виділено із міського бюджету на ремонт Будинку культури.

За словами керівника відділу культури Тетяни Гейко, у 2014 році в Будинку культури за кошти міського бюджету було здійснено ремонт на загальну суму 890 тис. грн. За ці кошти відремонтували жіночий і чоловічий санвузли, коридор та встановили вікна в 2-х гардеробних.

Чиновники стверджують, що коштів, які отримує МБК від надання в оренду вільних приміщень, недостатньо, аби самотужки здійснити суттєві ремонтні роботи. Для цього необхідні значні капіталовкладення.

Прикро і сумно за нас. За все. Чомусь саме дозвілля для простого люду не має належної опори у посадовців. Приміром, нещодавно уманці були обурені халатним монтажем мандрівних каруселей. Так як новина набула розголосу, за інформацією сайту Вечірня Умань були навіть організовані перевірки, але результати їх чомусь не оприлюднили, хоча подія вартувала уваги. Атракціони вже встигли помандрувати далі. В інше місто. Так само працювати на дошках.

Після подій Революції країна впевнено взяла курс на зміни, але змінюватися насправді почали лише з назв і переодягання у вишиванки. Звісно, в умовах війни можна апелювати до всього вище сказаного, адже нині вся увага прикута до фронту і гірких повідомлень про втрати чи поранення. Але історія вчить, що саме війни повертали людей до їх начала, нагадували, хто вони є і допомагали гартувати свій дух у піснях, у віршах, у рідній мові. А хіба можна серйозно сприймати культурні заходи, які відбуваються на старій сцені з скрипучим і старим залом? Візуально це сприймається, як щось неважливе, непотрібне, дешеве, вторинне.

Є такий мудрий вислів: у кожного свій фронт. Якщо вже нас захищають і стримують ворога далеко від дому наші земляки, то вже тут, на місцях, ми повинні зробити все, аби Україна не стояла на місці. Як йдеться в одній із пісень вище згаданих “The HARDKISS”, відродження завжди болюче (пісня «Helpless»). Тому не варто боятися змін. Варто боятися, якщо ці жертви будуть марними. І дуже сподіваємося дочекатися того моменту, коли Уманський міський будинок культури запросить містян на відкриття оновленого залу.

 

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про