У Києві демонтують Меморіал героям Небесної сотні

Memorial-geroyam-Nebesnoi-sotni-e1492519406790

У зв’язку з проведенням слідчого експерименту у справі щодо п’ятьох екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» у центрі Києва тимчасово демонтують Меморіал героям Небесної сотні. Про це інформує УНН.

За словами прокурора Романа Псюка, меморіал, встановлений героям Небесної сотні, заважає проведенню слідчого експерименту на п’ятачку біля аркад. Тож, наступного тижня будуть проведені роботи з його тимчасового демонтажу.

Разом з тим, за даними сторони обвинувачення, вже проведений слідчий експеримент із так званою «сніжною барикадою».

Нагадаємо, на початку березня Святошинський районний суд Києва зобов’язав сторону обвинувачення у справі екс-«беркутівців» провести слідчий експеримент на вул. Інститутській в Києві, зокрема відтворити події 20 лютого 2014 року.

За рішенням суду, слідчий експеримент фіксуватиметься за допомогою фото- та відеозйомки. У разі необхідності окремі експерименти проводитимуть у темну пору доби для об’єктивності результатів, йдеться у рішенні суду.

Колегія суддів постановила, що слідчий експеримент має бути проведений до 18 квітня, а його результати мають надійти до суду до 1 липня 2017 року.

Однак 18 квітня сторона обвинувачення заявила клопотання про продовження строку виконання судового доручення до 1 липня 2017 року без відкладення судового розгляду. За словами Псюка, слідчі не встигли провести всі необхідні слідчі дії. При цьому прокуратура просить суд призначити засідання не частіше, ніж один раз на тиждень.

Як відомо, екс-«беркутівців» Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтуру й Олега Янішевського обвинувачують у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року. Вони не визнають свою провину за жодним із пунктів обвинувачення.

Усього, як повідомляв прокурор Генеральної прокуратури України Яніс Сімонов, вдалось ідентифікувати 25 правоохоронців, які стріляли на Інститутській. 20 із них зараз перебувають у розшуку.

За даними Генпрокуратури, під час Майдану постраждали 2,5 тисячі людей, 104 – загинули. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею.

За даними Міністерства внутрішніх справ, з 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

ДЖЕРЕЛО

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про