Прилетіли в Умань помолитись і ледь не сіли на 12 років

Вони двоє ізраїльтян, що закохались один в одного, покинули своїх других половинок, і приїхали в Умань, щоб вимолити гріхи… Та спокійно повернутись в Ізраїль їм не вдалося….

Про шокуючий скандал з наркотиками в аеропорту,  який ледь не засадив закохану пару на 12 років, на своїй сторінці у Фейсбук розповів народний депутат Григорій Логвинський.

– Знайомтеся – це Пінхас і Ханна. Ханна – мати 9 дітей, родом з Єрусалима, з суворої ультраортодоксальної громади. У цьому суспільстві про шлюби дітей часто домовляються батьки, і розлучення строго заборонені, незважаючи на те, що іудейська релігія в цілому їх передбачає. Однак сімейне життя Ханни не складалася. Вона звернулася до старійшин з проханням про розлучення. Незважаючи на те, що з 9 дітей 8 неповнолітні, її рішення звучало як обдумане. Сам факт такого бажання і звернення вже був неприпустимим вчинком для її суспільства. З метою “порятунку” Ханну відправили до «спеціального общинного психолога» – для настанови на шлях істинний. Психолог, якого звали Пінхас, багато спілкувався з Ханною, і …. шляхи Господні несповідимі: в результаті він сам розлучився з дружиною, з якою у них 7 дітей, і зробив пропозицію Ханні. Пара відчула, що такий поворот життєвих подій є провидінням Божим, але у місцевої громади була зовсім інша думка: це не просто ганьба, а клеймо, яке неможливо змити. З цього моменту життя пари перетворилася на справжнє пекло. Їх ловити на вулиці, били, погрожували, і все прокляття світу сипалися на їхні голови. Одним з основних вимог було геть відмовитися від дітей, а їх у молодих людей на двох – 16. Обидва навідріз відмовилися це робити. Однак доступ до дітей був обмежений і заборонений під страхом найбільших кар Божих.

Але тут в їх житті зустрічається добра людина, готова допомогти. Він пропонує спокутувати провину поїздкою в одне з найсвятіших місць на Землі – місто Умань, де похований великий праведник Рабі Нахман з Брацлава. Щорічно близько 100 тисяч паломників приїздять помолитися за спасіння душі саме сюди. Благодійник був з ними дуже щедрий – він не тільки оплатив переліт з Ізраїлю в Україну, а й зняв  номер парі номер  в 5-тизірковому готелі в Києві.  І надав в особисте користування автомобіль Мерседес, S-класу, вартістю понад 100 тис. Доларів.

По прибуттю до Умані Ханна і Пінхас молилися Всевишньому про добробут їх сімей та просили закінчити їх страждання. Окрилені духовним просвітленням, вони поїхали додому з надією на світле майбутнє. Здавши багаж в аеропорту Бориспіль пара задумливо піднялася на 2 поверх в очікуванні свого вильоту додому.

Але їх спокій порушили люди в строгих костюмах і недобрим виразом обличчя, які попросили пройти за ними. Пізніше стало відомо, що це співробітники СБУ, які спеціально прибули провести пару на Землю обітовану, і вони заздалегідь очікували вищевказаних пасажирів. Співробітники спецслужб відвели пару в закриту кімнату, без вікон, де на столі лежали їхні валізи, всередині кожної знаходилося по 2 пакети. Вміст пакетів не був відомим господарям багажу, але гостинність України їх нічим не дивувала – адже стільки чудес відбувається в нашій славній країні. Однак, їх розчулення дуже швидко розвіялося, коли всередині пакетів виявився канабіс, а по-простому конопля. Рівно по 686 грам у кожного, що буквально на пару грам більше граничного обсягу для кримінальної відповідальності. Закон був суворий. Пара була затримана на місці і поміщена в слідчий ізолятор СБУ. Незважаючи на те, що на пакетах були відсутні відбитки пальців обвинувачених, і експертиза встановила, що зазначені особи не вживають наркотики, слідство було суворим.

Тут варто згадати, що в нашій судовій і правоохоронній практиці немає жодного виправдувального вироку при подібних фактах. І всі доводи про переслідування і залякування не можуть бути аргументом на користь виправдання. Закон суворий. Найближчі 12 років їх можуть чекати тюремні будні.

Треба віддати належне – багато добрих людей в Україні намагалися допомогти бідолахам, за що їм окрема подяка.

Правда, відповідно до останніх модних тенденцій, під будівлею суду збиралися і «скликані» радикально налаштовані “активісти” з вимогою якомога швидше і суворіше засудити “бандитів”.

Я вже не веду адвокатську практику, але не залишаю без уваги проблемні сторони українського судового процесу. Обвинувачені звернулися до мене як до народного депутата з проханням про допомогу. Я розумів, що шанси зазначених осіб бути виправданими практично дорівнюють нулю. Але людина припускає, а Бог розташовує. Врятувати зазначених людей могло лише диво.

І іноді чудеса трапляються …

Абсолютно несподівано для наших правоохоронців в Україну прибуває делегація спецслужб і прокуратури Ізраїлю з дуже цікавим пакетом документів.

Справа в тому, що по їх законодавству Ізраїль має юрисдикцію розслідувати певні злочини відносно своїх громадян, незалежно від місця скоєння злочину. І паралельно зі спробами наших доблесних правоохоронних органів притягнути до відповідальності зазначених осіб, ізраїльські спецслужби також вели своє розслідування того, що сталося. Що було в наданому пакеті документів точно не відомо, але на думку обізнаних осіб в результаті негласних слідчо-розвідувальних заходів було встановлено, що певна група осіб зібрала суму в розмірі приблизно 200 тис. доларів з метою підкинути наркотики Пінхасу та Ханне. Що примітно, в ланцюжку посередників ця сума явно “схудла” і з близько 200 тис. В Україну потрапила половина, а до виконавця дійшли тільки 50 тис. У результаті спецоперації в Ізраїлі у даній справі затримано 6 осіб, частина з них дали свідчення, а окремим особам вже висунуті звинувачення. Днями матеріали кримінального провадження передані до Ізраїлю для подальшого розслідування, а Пінхас і Ханна зі словами подяки всім тим, хто їм допомагав, вчора вилетіли додому.

Інформацію взято із сайту Вечірня Умань

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про