Умачанин, що має незвичне захоплення, поділився своїми роботами. ФОТО. ВІДЕО

41-річний Олександр Жашкевич з Умані – талановитий оператор місцевого телеканалу, а у вільний від роботи час має справжнє хобі, якому приділяє багато часу й досягає у ньому хороших результатів.

Він майстер-самоучка, який досить швидко освоїв ремесло кравця шкіряних виробів. Про роботу, яка приносить і задоволення, і дохід, з ним спілкувалася журналіст сайту міста Умань.

Освіта Олександра зовсім не пов’язана з тим, чим він займається зараз.

– За освітою я економіст, хоч за фахом майже не працював, виявилось не цікаво. Мені завжди подобалась творча робота. В шкільні роки пробував малювати, хоча і зараз іноді доводиться брати в руки олівець. Та це, здебільшого, малюнки виробів, ескізи сумок, гаманців. У мене є така мрія – малювати фарбами, хочу спробувати маслом і все для цього маю, але ніяк не можу почати, – розповідає він.

 

Найперший власноруч пошитий гаманець Олександр цінує найбільше.

 

– Мій перший гаманець, який я пошив для себе був кривим, косим, шви були жахливі, але він був перший і з нього все почалося. Мені тоді захотілося мати досконалий гаманець з гарними швами, я багато шкіри зіпсував аж поки не пошив те, що мене задовольнило на 100%.

Справжнім складним виробом уманчанин вважає жіночу сумку, яку пошив зовсім нещодавно, кілька місяць тому.

– Я не наважувався братись за жіночі сумки, для мене це трішки було складно. Перш ніж взятись за роботу, я ходив містом і видивлявся з якими сумочками ходять молоді жінки. Мені було легше працювати з чоловічими виробами – це близьке, бо я сам чоловік і чітко розумію, що хоче чоловік. Але зараз у мене купа ідей стосовно жіночих виробів, залишилось тільки їх втілити в життя.))

1

На сьогодні у талановитого кравця є постійні замовники, але переважно з-за кордону.

– На жаль в Україні таких мало, переважно разові замовлення. Мало хто купує одразу два три гаманця, бо річ якісна і служити буде довго. Якось дівчина робила замовлення для свого хлопця, а через тиждень робила аналогічне для брата та батька. Такі випадки існують.

2

Працює майстер виключно зі шкірою.

 

– Раніше працював переважно з товстою шкірою (хімічного та рослинного дублення), зараз експериментую з тонкою шкірою та пробую поєднувати. Де купую? Є спеціалізовані магазини, замовляю через Інтернет, але тільки у перевірених постачальників, бо можна отримати не те, що планував. Якісна шкіра коштує дуже дорого, особливо якщо вона вироблена в Італії чи іншій європейській країні, вона має вищу якість і тому значно дорожча. Треба завжди ретельно вибирати те, що маєш придбати.

3

Найбільше Олександру подобається робити щось цікаве, складне та гарне, коли потрібно пофантазувати, поексперементувати та докласти зусиль.

 

– Натхнення черпаю з усього: десь щось побачив, запам’ятав чи замалював, якісь ідеї самі з’являються, щось підглянув в Інтернеті, є майстри з якими я спілкуюсь і буває разом щось придумуємо. Мрію зробити зі свого захоплення бізнес. Хочу, щоб це стало брендом, але для цього треба багато і наполегливо працювати. На даному етапі це поки що захоплення, робота від якої я отримую задоволення.

6

По натурі Олександр життєрадісної вдачі – життєлюб і людинолюб. Хто з ним хоч раз поспілкувався обов’язково запам’ятає той невловимий сонячний промінчик у його очах. А ще він патріот своєї держави та волонтер. На запитання: «Яка Ваша найбільша мрія?» він відповів так:

 

– Бажань і мрій велика купа, важко визначитись. На даному етапі, як би це не було банально, хочу миру і стабільності для нашої країни.

7

Фото автора і надане Олександром Жашкевичем

Інформацію взято із сайту 04744.info

9 Квітня, 2017 в 06:45 / Переглядів: 1357

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Тэги: ,,,

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про