СБУ затримала чоловіка, який розповідав, що на Черкащині б’ють за російську мову

Служба безпеки затримала чоловіка, який розповідав, що на Черкащині б’ють за російську мову

 

Сепаратист із вигаданої “морської піхоти” вигаданої “армії” вигаданої “держави” під назвою “ДНР” Владислав Чубур днями був арештований співробітниками СБУ під час спроби здійснити візит до Києва. Про це пише “Козацький край”.

Раніше Чубур розказував бойовикам “ДНР” жалісливу історію про те, що у Софіївці Золотоніського району Черкащини, де він “перекантовувся” певний час після Революції Гідності на посаді заступника сільського голови, його нібито побили за те, що він… розмовляв російською мовою.

Так само з оповідками було, коли він жив на Черкащині – то розказував, що він з Києва, то – що з Переяслава. А на Донбасі він раптом взагалі відчув себе “зіркою телеефіру” – розповідав страшилки про Майдан і життя у “хунтівській” Україні, задоволено позував на камери.

Подробиці про Владислава Чубура опублікував у січні 2017 року сайт “Миротворець”, який опікується пошуком зрадників України. У публікації, зокрема, зазначалося (цитуємо мовою оригіналу): “Чубур Владислав, боевик НВФ. Позывной: Ямщик, т.н. “морская пехота ДНР”. Украинофоб. Провокатор. Разгоняет по соцсетям фейки российской пропаганды.Дата рождения: 09.10.1972. Место рождения: Житомирская обл.,г. Радомишль”.

“Миротворець” дав і скани окремих українофобних постів Чубура у соцмережах та адреси усіх його акаунтів – один у “Фейсбуці”, по два – на російських “Одноклассниках” і “Вконтакте”.

Очевидно, колишній власник комп’ютерного клубу Чубур свою появу на “Миротворці” відслідкував зразу, бо його акаунти на “Фейсбуці” і “Вконтакте” різко щезли, а сам він тоді ж, у січні 2017 року раптом з’явився… у Москві. Цього разу з жалісливою історією про те, як його нібито контузило у геройському бою проти “укрофашистів” під Комінтерновим.

Спочатку росіяни використовували його просто як “надёжный источник” для пропагандистських телепрограм. У телевізійному ток-шоу “Место встречи” – наприкінці лютого, Чубур, який вже більше місяця числився “контуженым ветераном”, виступав перед камерами у ролі “действующего ополченца”, причому навідник-оператор БМП з так званого “9-го полка морской пехоты ДНР” говорив мінімум як головнокомандувач всього сепаратистського “війська”: “Армия ДНР будет вынуждена освободить всю Донецкую область, если Киев не прекратит постоянные обстрелы региона”, – заявив він.

Втім, у перші дні березня Чубур вже вішав лапшу на вуха російських глядачів як нібито “бывший участник Майдана” – розказував про “англоязычных инструкторов из НАТО, обучавших на Майдане в Киеве и в Одессе бросать бутылки с зажигательной смесью”.

Проте найбільшим “шедевром” Владислава Чубура стала програма “Специальный репортаж” на телеканалі “Звезда”, у якій він фігурував вже як “журналіст Новороссии”. Програма зовсім свіжа – на сайті “Звезды” її виставлено 23 березня 2017 року, вже після арешту Чубура.

У цій програмі Чубур вже не стримував себе у фантазіях і їх масштабах – позиціонував себе вже як знавець планів президента Порошенка і міжнародних заговорів: “Была информация, что еще в 2014 году Байден помог получить Порошенко паспорт гражданина Швейцарии как страховку на случай неудачи Майдана, вдруг Майдан закончится неудачно, и ему нужно будет бежать из страны”.

“Звезда” цитує і слова Чубура з його відеоролика у соцмережах:”По линии министерства иностранных дел через Климкина семьей Порошенко в Швейцарии запрошено политическое убежище”.

При цьому кремлівський канал згадує як “експерта” ще одного персонажа, чия дача на Кединій Горі була зовсім поруч із Софіївкою на Золотоніщині, де Чубур (досі не відомо, з чиєї “подачі”) деякий час керував у сільській раді: “В начале марта бывший депутат Рады Владимир Олейник со ссылкой на собственные источники в СБУ и на таможне сообщил о том, что украинский президент намерен бежать в Испанию и даже отправил туда два самолета с деньгами и художественными ценностями”.

Схоже, пропагандисти, які зрадили Україну, не домовилися, як брехати в унісон – ні в деталях, ні глобально – хоча б про Швейцарію чи Іспанію.

На першому ж допиті у контррозвідці СБУ арештований під час спроби перетину російсько-українського кордону на Чернігівщині Чубур заявив, що визнає свою провину, усвідомлює, що йому світить чималий тюремний термін та готовий співпрацювати, аби потрапити у партію по взаємообміну полоненими. Просить про це і Аллаха, бо в “ДНР” він встиг ще й змінити віру – з православної на іслам.

2 Квітня, 2017 в 20:43 / Переглядів: 971

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Тэги: ,,,,

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про