Учні молодшої та середньої ланки складатимуть ЗНО

Пов’язане зображення

Доступ до старшої школи буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту.

Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі.

Екс-заступник міністра освіти, віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун зазначила, що згідно з проектом закону “Про освіту” передбачається перехід на 12-річну школу, при цьому останні три роки навчання в старшій школі будуть профільними, пише в статті для DT.UA Оксана Онищенко.

Зазначається, що доступ до старшої школі буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс.

Читайте також: Новації ЗНО-2017: абітурієнтам з окупованих територій дозволили електронну реєстрацію

“Таким чином, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об’єктивності проведення і визначення результатів”, – йдеться у статті.

Своєю чергою, одночасно у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти. Як зазначив директор УЦОЯО Вадим Карандій, для того, щоб моніторинг був максимально ефективним, це дослідження буде проводитись не на всій сукупності учнів, а тільки на вибірці.

“Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько  400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, НАПНУ та ін.”, – розповів він.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/minosviti-vvede-zovnishnye-nezalezhne-ocinyuvannya-u-molodshiy-ta-seredniy-shkoli-902732.html

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про