Батьки Уманської ЗОШ №11 розділилися в думках щодо історії з поборами (відео)

В Інтернеті з’явилося відео-звернення ініціативної групи батьків учнів Уманської ЗОШ №11 до депутата Уманської міської ради Ярослава Кулінєєва. Батьки стали на захист нинішнього директора і звинувачують депутата у тому, що він “заважає працювати на благо дітей”. Нагадаємо: нещодавно за підтримкою до Ярослава Григоровича звернулася мама одного із учнів молодших класів згаданої школи з проханням розібратися з проблемою систематичних поборіва згодом її підтримали однодумці і вони  звернулися з проблемою безпосередньо до мерії.

Ярослав Кулінєєв прокоментував відео-звернення, адресоване йому ж, на своїй сторінці в соціальній мережі. Далі пряма мова:

“Ну що тут сказати? Хочете утримувати школу? Будь ласка. Але мушу нагадати, що загальноосвітня школа №11 – це не приватний заклад, і фінансуватися він має з БЮДЖЕТУ! Спочатку батьки, по вказівці директора Сокирського, будуть здавати на миючі засоби та ремонт школи, а через 10 років будуть здавати кошти на енергоносії і зарплатню вчителям. Хочете щоб так було? Так буде, якщо з цим нічого не робити і просто кричати, що держава не допомагає.

Є депутати міської ради, є депутати обласної та Верховної ради, є мер міста – це люди, які повинні займатися тим, щоб освітні заклади отримували фінансування в повному обсязі. ЩОБ ОСВІТА ДІЙСНО БУЛО БЕЗКОШТОВНОЮ.

Хочу зазначити, що за період мого депутатства я не можу згадати ЖОДНОГО випадку, щоб пан Сокирський просив допомоги для своєї школи на депутатській комісії чи на сесіях міської ради. Очевидно, що йому це байдуже, адже в школі не створено благодійного фонду, тобто всі кошти йдуть через директора і відповідати за них непотрібно.

Також хочу сказати, що саме директор має піклуватися про стан своєї школи, НЕ БАТЬКИ, а саме ДИРЕКТОР. Якщо він цього не робить, тим самим він відображає ставлення до своєї роботи, за яку, до речі, отримує зарплатню.

У відео була цікава фраза про те, що директор не збирає кошти особисто. Хочу повідомити, що коли я був у пана Сокирського “на прийомі” стосовно того, що в його школі з дітей роблять інвалідів і заминають цей конфлікт, прямо переді мною в його кабінеті сиділа дитина і “здавала” якість кошти, а потім писала якусь заяву (мабуть про те, що кошти були здані на благодійній основі), ці кошти впродовж нашої “розмови” були в нього на столі. Тобто все йде через руки директора-хабарника, який не соромиться дезінформувати батьківський комітет брехнею стосовно своєї діяльності і змушувати знімати відео, де його публічно вихвалюють.

У всіх школах повинні створити благодійні фонди, доступ до яких має бути тільки у батьків, а вчителі чи адміністрація шкіл ніяким чином не мають впливати на ці кошти. Це нормальне вирішення проблеми. А не так як зараз, здав гроші – молодець, тримай золоту медаль. Не здав? Отримуй ганебне ставлення і погані оцінки.”

Прислухатися до цих слів ініціативній групі чи ні – тільки їм вирішувати, але кожен мусить зрозуміти для себе, що мова не йде про повну відміну батьківської матеріальної і фінансової підтримки для школи: будь-які фінансові операції мусять бути прозорими, щоб навіть у тієї меншості, на яку інші не хотять рівнятися, не виникало питань, бо вони теж здають свої зароблені гроші і мають право вказувати, як ними будуть розпоряджатися і хто.

І якщо є можливість врегулювати фінансування освітнього закладу з бюджету, і отримати з того більше користі для школи і менше шкоди для гаманця, то чому б нею не скористатися і просто не спробувати?

 

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про