Що робила польська делегація на Уманщині?

Щоб поділитися польським досвідом виробництва та використання альтернативних видів палива, на запрошення керівництва Уманського району на Уманщині нещодавно перебувала делегація представників польського бізнесу із Гнєзненського повіту Великопольського воєводства – власник фірми «Asket» Роман Длугі, головний конструктор цієї фірми Річард Маковський та директор компанії «Євробіомас» Альберт Куліковський. Про це повідомляє сайт обласної ради.

1490275704_1

У рамках цього візиту за участю голови Уманської районн
ої ради Оксани Супрунець та голови райдержадміністрації Віталія Олійника відбулася зустріч польських бізнесменів із керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерів та підприємців Уманщини.

Зокрема, аграріям Уманщини поляки запропонували варіант переходу на опалення закладів соціальної сфери брикетами із соломи.

Під час діалогу зазначено, що в цілому торік на теплозабезпечення соціальних установ Уманщини було витрачено 12,8 млн. грн. При цьому, вартість цих послуг має тенденцію щорічно зростати у мільйонних розмірах. Тому перехід на альтернативні види опалення – брикети із соломи – є важливим і актуальним питанням в районі та має всі передумови для втілення в життя.

– Важливим є й те, що аграрне виробництво – це основа економіки нашого району. Щорічно власне виробництво зернових культур на Уманщині складає понад 310 тис. тонн зерна. Окрім того, в районі вирощуються значні обсяги сої, ріпаку, соняшника та інших сільськогосподарських культур. Тому вбачаємо, що виробництво брикетів із соломи, яка у нас, в переважній більшості, раціонально не переробляється, стане ефективним і доцільним, – наголосив Віталій Олійник.

Зі свого боку, пан Длугі презентував технологію виготовлення брикетів на польській фірмі «Asket».

– Установка за 10 годин переробляє близько 620 кілограмів сировини. Тепловіддача однієї тонни брикетів дорівнює двом тоннам чистої деревини. На устаткуванні можна переробляти біоматеріали із вологістю 30% без попередньої сушки. У результаті ми отримуємо паливо з високою теплопродуктивністю, альтернативне газу», – прокоментував польський партнер Роман Длугі.

Він також додав, що їхня система переробки соломи у брикети для опалювання уже розійшлася по всьому світу. І з Урядом України підписано угоду про втілення проекту «Золоте вугілля та Зелена енергія для України» – так виробники називають свій продукт.1490275733_3

Зауваживши, що на Уманщині є достатній ресурсний потенціал для виробництва теплової енергії з альтернативних джерел, керівники Уманського району наголосили, що досвід поляків є корисним і його необхідно вивчати й в подольшому та впроваджувати в життя.

На завершення зустрічі, Оксана Супрунець висловила вдячність учасникам польської делегації за підтримку ініціатив керівництва Уманського району й закликала їх до подальшої співпраці.

27 Березня, 2017 в 10:05 / Переглядів: 758

Теми: Події,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про