Хочеш розфарбувати фасад квартири без згоди комунального підприємства – маєш шанс отримати штраф

Картинки по запросу різнокольорові багатоповерхівки

Хто в ліс, хто по дрова. Тенденція утеплення та фарбування стін власних квартир на свій смак та колір робить черкаські багатоповерхівки схожими на різнокольорові конструктори Лего. Фантазія черкащан перетворює місцеві урбаністичні пейзажі на тужливі гнітючі види, повідомляє “ВІККА”.

Директор КП “Соснівська СУБ” Роман Моторний зазначив, що мешканці квартир не погоджують з їхнім комунальним підприємством наміри щодо утеплення квартир і тим паче колір утепленої частини будинку.

– Я проти поодиноких випадків утеплення. Це має робитися усім будинком. Щодо якогось впливу на мешканців квартир, які самовільно змінюють колір та структуру фасаду, нам ніяких вказівок не надходило. Цим мають займатися в департаменті архітектури Черкаської міської ради, – пояснив він.

Разом з тим, головний архітектор Черкас не пояснив, чи застосовувалися у минулому році якісь заходи щодо власників квартир, які самовільно змінювали зовнішній вигляд будинків. У той же час він зробив застереження щодо таких дій на майбутнє.

– Треба погоджувати колір будинку з авторським баченням. У кожного будинку є автор. Це архітектор або група архітекторів. Також зміна кольору має бути системною для всього будинку. У паспорті зовнішнього опорядження будинку є таблиця з чітко прописаними кольорами. Наразі прийнято новий закон, згідно з яким за невідповідне оформлення фасаду будуть накладатися великі штрафи, – зазначив начальник управління планування та архітектури виконкому Черкаської міської ради Віталій Чернуха.

Щодо кольору, в який фарбують будівлі, то фахівець на бачить у цьому великої проблеми.

– Через 2 роки фарба вигорає. Якого б кольору будинок не був, він потім стає тьмяним, сіруватого відтінку. Так що обмежень щодо загального фарбування немає. Кожен колектив ОСББ може собі підібрати такий колір, який хоче, – пояснив фахівець.

Своїм досвідом щодо утеплення будинку та оформлення його фасаду поділилася голова черкаського ОСББ “Горького-9” Лідія Дмитренко. Жінка зазначає, що через проблеми з деякими мешканцями її будинок взагалі ледь не залишився без запланованого фасаду.

У зазначеному будинку утворили ОСББ ще у 2012 році. Маючи одну з найвищих на той час квартплат, жителі хрущовки прийняли рішення самі розпоряджатися грошима, що сплачують.

– У перші роки ми не брали кредитів і робили всі ремонти за рахунок накопичувань. Спочатку за програмою співфінансування зробили дах. Потім замінили вікна та двері у під’їздах, запірну арматуру у підвалі, встановили лічильник. А торік довелося брати кредит на утеплення будинку по програмі 50/50. Згідно з державною підтримкою термомодернізації житлових будівель в Україні, планували взяти кредит на утеплення. Могли б встигнути отримати компенсацію від держави. Але почалися проблеми, – розповіла голова ОСББ.

Коли зібрали всі документи та звернулися до банку, з’ясувалося, що туди прийшла скарга від трьох мешканців ОСББ. Непорозуміння владнали, втративши певну кількість часу. Але випадок повторився. Голові правління довелося звертатися до іншого банку, де були й інші умови. А час спливав.

– Утеплення вже почалося, а з кредитом проблема лишалася. Ми ледве встигли все оформити до кінця року і знову виникли проблеми – один з членів правління вирішив мене посунути. Написав до банку листа, який ставив під питання надання нам кредиту. На той час ми вже віддали півсуми підрядникам та через інтриги втратили час для отримання відшкодування за державною програмою,– пояснила вона.

Таким чином в ОСББ утеплили півбудинку – зі сторони вулиці Іллєнка. Іншу половину там сподіваються утеплювати з врахуванням відшкодування від держави вже найближчим часом.

Що ж до кольору будівлі, то в ОСББ вирішили пофарбувати стіни майже у той самий колір, що і був.

– Був зелений – тепер м’ятний. Я оголосила про це на зборах і суперечок не виникло. Куди більше у нас спорів щодо кредитів. Люди їх бояться через недовіру до держави, – зазначила Лідія Дмитренко.

 

26 Березня, 2017 в 16:53 / Переглядів: 1623

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про