Молоді мами з Черкас отримали гранти на власні проекти

24 березняі три авторки проектів, які фінансуватимуть з бюджету міста, розповіли про свої ідеї у прес-центрі газети “Нова Доба”. Усі вони нові для Черкас. Цьогоріч на грантову програму у галузі культури виділили 196,7 тис грн.

Усього переможців 15, серед яких три мами у декретній відпустці. Вони запропонували проекти, які ще не пропонувалися на отримання гранту.

– Я спілкуюся з колегами з інших міст, то вони приємно здивовані, що у Черкасах є така грантова програма, – зауважила головний редактор видання Тетяна Очеретяна.

Вона пообіцяла, що на сторінках видання можна буде дізнатися про історію кожного проекту-переможця, адже підтримка культурних заходів надзвичайно важлива.

– Програма працює третій рік поспіль, – повідомила начальник управління культури Валентина Шепецька. – Ми були ініціаторами першої такої програми в Україні, бо була практика грантів від благодійних фондів, закордонних проектів, але програма міська і розрахована лише на громадські об’єднання, жодна державна структура брати участь не може.

Оксана Сергєєва отримає кошти на постановку казки-балету “Дюймовочка” у обласній філармонії. 30-тирічна викладачка класичного танцю переїхала до Черкас із Одеси, де працювала артисткою балету. Спочатку думала, що побуде тут разом із чоловіком і повернеться, та обоє вирішили мешкати у місті на Дніпрі. Танцювальну кар’єру хотілося продовжувати, тож вирішила заснувати школу балету.

– У перший рік роботи ми набрали 45 учнів, – ділиться досвідом жінка. – Я не сумнівалася, що дітей зацікавить балет.

Наразі у школі біля 70 вихованців у віці від 4 до 9 років. Займатися улюбленою справою Оксані допомагає чоловік, адже в родині двоє малюків.

Грант на фест короткометражок “КіноШОТ” виборола Вікторія Лаврентьєва. Вона розповідає, що ідею такого заходу виношувала аж 7 років. Вікторії теж 30, а її дитині усього 2 місяці. Проте, “мамські” турботи за завадили жінці втілити мрію в життя.

– Рецепт перемоги – хотіти і почати робити перші кроки, – каже вона. – Я люблю авторське кіно. Тричі була на Одеському міжнародному кінофестивалі як волонтер і учасник. Тож подумала – чому б рідним Черкасам не мати власний проект, який стане їх візиткою?

Вікторія економіст. Після роботи за фахом, у 25 подалася за кордон. Там і помітила, що кожне місто має власне мистецьке обличчя, особливо у Німеччині.

У рамках фестивалю покажуть стрічки лише українських режисерів. З 72-х робіт для демонстрації оберуть 15.

28-мирічна Юлія Молоцило закінчила два училища – у Черкасах та ім. М.Драгоманова в Києві. З 18-ти років працювала музичним керівником у санаторії та дитячому садочку, співала у ресторанах, була бек-вокалісткою у команді Ані Лорак, учасницею “Голосу країни” у команді Олега Скрипки. У місті відома як солістка гурту “July 8”. Під час виховання 11-тимсячного сина Артема написала музику до улюбленого вірша Василя Симоненка. Його творчістю захоплювалася ще зі школи. Грант запропонувала для запису пісні на поезію “Ти знаєш, що ти людина?”.

– Для досягнення мети треба горіти ідеєю,– вважає молода мама. – А ще вірити у себе і мати групу підтримки серед рідних.

Пісню запишуть у травні, тож у червні вона вже може лунати по радіо, прогнозує співачка.

– У черкаській міськраді є і громадський бюджет, і грантова програма, і стипендія міського голови, які дають жителям можливіть реалізувати проекти для розвитку міста, – наголосив керівник департаменту освіти Ігор Волошин. – Прикметно, що ці проекти переймають в інших містах. Бюджет грантової програми, на превеликий жаль, недостатній, аби допомогти усім, тож наступного докладемо зусиль, аби отримати кошти на проведення другого етапу у вересні.

Участь у грантовій програмі у галузі культури цього року взяли 40 проектів, що вдвічі більше, ніж торік.

Джерело: Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

26 Березня, 2017 в 09:56 / Переглядів: 796

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про