В цьому році в Умані та районі зафіксовано складні випадки зараження глистами

У 2016 році в області зареєстровано 8 випадків (по Україні 111). Гельмінти видалені у хворих: з області голови – 6, тулуба – 2. У 2017 році вже зареєстровано 3 випадки дирофіляріозу у Черкасах, Умані та Уманському районі.
Дирофіляріоз – небезпечне природно-осередкове гельмінтозне захворювання собак, кішок та інших диких тварин. Встановлено, що основними джерелами зараження людини є бродячі собаки. Переносником захворювання є комар.
Дирофілярії – живородні і дуже плідні паразити, які в організмі людини паразити живуть від 4-5 місяців до 3-х років. З моменту зараження до утворення пухлини проходить не менше 1 місяця, а іноді до 2-х років.
Профілактика захворювання проблематична. Потрібно уникати «комарині місця». Так, збираючись на відпочинок на природу, необхідно нанести на шкіру захисний аерозоль або бальзам «Зірка», «Офф», «Тайга», які відлякують комарів. В квартирах, в літній період, необхідно засітчувати вікна, двері.
Для собак та кішок рекомендуються різні види нашийників та інші засоби, що захищають від бліх і кліщів, які є переносниками збудників багатьох захворювань в т.ч. і дирофіляріозу.

Ситуація з дирофіляриозу в області і надалі залишається нестійкою.

Інформацію взято із сайту Сміла

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про