Працівники ПАТ “Азот” і ПАТ “Черкасиобленерго” активно готуються до страйків

Черкащани прагнуть гідного життя

У Черкасах виникли серйозні проблеми на ПАТ “Азот” ( 4 тис. працівників) та ПАТ “Черкасиобленерго” (3750 працівників). Написав на “Фейсбуці” керівник Обласної федерації профспілок Петро Шевченко.

“Біди хімічного підприємства протягом останніх років на слуху ( висока ціна основного компонента виробництва – природного газу), але керівництву вдавалося знаходити можливості триматися на плаву – виробляти добрива, виплачувати за черкаськими мірками досить високу заробітну плату, допомагати місту ( палац культури, очисні споруди, тролейбуси), вести соціальний діалог з профспілкою.

Проблеми ПАТ “Черкасиобленерго” проявлялися в зміні керівництва, спробах рейдерських захватів підприємства невідомими групами людей. Але в останні місяці рівень соціальної напруги в обох колективах наростав. Не зрозуміла протягом 2015-2016 років політика держави відтермінування підвищення пошлин на ввезення мінеральних добрив, в т.ч. з Росії (останній раз до липня 2017 року) привела до неможливості українським хімікам конкурувати з імпортними дешевшими мінеральними добривами. Підприємства вимушені закривати виробництва, з’явилась заборгованість з виплати заробітної плати, кваліфіковані фахівці звільняються. У березні крім підвищення вартості природного газу раптово знизили його подачу для підприємства, що могло привести до техногенної аварії. Сьогодні ПАТ “Азот” фінансово не в стані розрахуватися за спожиту електроенергію з енергетиками. Сума боргу значно перевищує суму, необхідну для виплати заробітної плати працівникам ПАТ “Черкасиобленерго”.

Профспілками проблеми обох підприємств озвучені Уряду – 24.02.2017 року на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, 21.03.2017 року – на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Відповідь одна – це відносини приватних суб’єктів господарювання, вирішуйте питання на місцевому рівні. Була надія на розмову з Прем’єр-міністром під час відвідування Черкащини.
Профспілкові комітети структурних підрозділів ПАТ “Черкасиобленерго” вступили в колективні трудові спори з роботодавцем та готуються до проведення страйків. На “Азоті” кваліфіковані працівники звільняються та працевлаштовуються на хімічних підприємствах Казахстану, Росії, Польщі. Виникає питання – хто в Україні господар і як так сталося що стратегічні об’єкти економіки стали інструментом олігархічних розборок?” – зазначив Петро Васильович.

Колективи «Азоту» та «Черкасиобленерго» готуються до страйку – профспілки

24 Березня, 2017 в 07:35 / Переглядів: 1700

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про