24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Останні 25-30 років туберкульоз має тенденцію до стрімкого зростання як в нашій країні, так і у всьому світі. Відсутність належної уваги до цієї загрозливої хвороби на тлі соціально-економічної кризи в країні є однією з причин збільшення захворюваності на туберкульоз та смертності від цієї недуги.

В 1995 році в Україні зареєстровано епідемію туберкульозу, яка невпинно прогресує.

Для привернення уваги громадськості до цієї недуги ВООЗ в 1996 році запровадила Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Основою цих днів є проведення санітарно-освітньої роботи серед населення і залучення урядів країн до боротьби з туберкульозом.

За 2016 рік в Уманському районі виявлено 19 осіб з активним туберкульозом, у тому числі 16 випадків туберкульозу легенів, 9 хворих з розпадом легеневої тканини та 10 – з бактеріовиділенням. Померло від туберкульозу 7 осіб, у порівнянні з 2015 роком захворюваність в районі зменшилась на 15%, а смертність зросла на 2,1%.

Викликає насторогу різке збільшення відсотку хіміорезистентного туберкульозу. Так, на протязі 2016 року проліковано 12 хворих з хіміорезистентним туберкульозом та виявлено 7 хворих на хіміорезистентний туберкульоз.

Ще однією складовою сучасної епідемії туберкульозу є туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією, оскільки діагностування туберкульозу і ВІЛ-інфекції є неодмінним переходом ВІЛ-інфікування у хворобу СНІД.

Вагомою аргументацією для населення щодо здійснення протитуберкульозних профілактичних заходів можуть бути знання про збитки для держави і хворого, які наносить туберкульоз.

Туберкульоз може уражати будь-які органи, проте найчастіше зустрічається туберкульоз легенів, тому населення повинно знати основні ознаки туберкульозу: перше – кашель, що триває більше, ніж 3 тижні; друге – незначне підвищення температури тіла протягом 7 днів і більше, задишка, болі в грудній клітці, постійна стомлюваність, втрата апетиту, безпричинна втрата ваги; підвищення потовиділення, особливо вночі; домішки крові в мокроті при кашлі.

Для раннього виявлення туберкульозу велике значення має щорічне флюорографічне обстеження дорослих та туберкулінодіагностика у дітей. Флюорографічне обстеження у дорослих сприяє виявленню туберкульозу на ранніх стадіях, що дає більше можливості для повного виліковування або виліковування з найменшою кількістю залишкових змін.

В Уманському районі в 2016 році із 16 хворих на туберкульоз легень 12 виявлено при проходженні флюорографії, що становить 75% від захворілих на туберкульоз легень.

Туберкульозом найчастіше хворіють асоціальні особи та непрацюючі працездатного віку. Це пов’язано з тим, що вони не проходять флюорографічні обстеження. В 2016 році із 19 хворих виявлено 16 хворих, які відносяться до осіб з груп ризику по туберкульозу.

     Тому кожен громадянин повинен проходити флюорографічне обстеження 1 раз в 2 роки, починаючи з 15-річного віку, декретований контингент та особи з групи ризику по туберкульозу – щорічно.

Районний фтизіатр Олександр Сушко

Інформацію взято із сайту Уманської РДА

24 Березня, 2017 в 00:57 / Переглядів: 1522

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Тэги: ,,,,

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про