На Черкащині виявили школярку, яка грала в “Тихий дім”

У Звенигородці з’явилися перші послідовники смертельної гри для підлітків “Синій кит”. 12-річна учениця однієї із місцевих шкіл вже встигла виконати кілька перших завдань, які пропонували організатори. Одне з таких — вишкрябана циркулем на руці назва гри. На щастя, дівчинка зуміла вчасно зупинитися і відмовилася виконувати подальші завдання, які б могли привести до самогубства. Звенигородська поліція не розголошує імені постраждалої.

– До нас звернулася бабуся дівчинки. Мовляв ні вона, ні мати дитини ніяк не можуть уплинути на свою 12-річну внучку. Дівчинка грає у якусь незрозумілу гру, переглядає лозунги, пов’язані зі смертю і суїцидом, – каже начальник кримінальної поліції Звенигородського райвідділу поліції Олег Міщенко. – Коли ми почали розбиратися в ситуації, то зрозуміли, що вона бере участь в групі “Синій кит”. Організатори дають завдання підліткам. Якщо дитина “ведеться”, адміністратори гри присилали їй завдання вишкрябати ножем чи циркулем на руці якийсь напис. Після цього жертва мала це сфотографувати і відправити фото. Ми опитали матір постраждалої і з’ясувалося, що жінка бачила у неї на руці щось видряпане. Ми дивимось на руку, а там напис “Синій кит”.

Одне із завдань — не спати близько 40 днів. Внаслідок цього в учасників розмивається межа між сном і реальністю. Щоб “прокинутися”, потрібно вчинити самогубство.

– Учаснику розповідають, наприклад, який красивий вид відкривається з висоти. Дитина виходить на дах багатоповерхівки і їй потрібно зробити кілька фото у підтвердження, – пояснює Міщенко. – В кінцевому етапі гри розповідають, що життя не має сенсу і штовхають до самогубства. Це можуть бути падіння з високих будівель, вішальники. У ситуації із 12-річною звенигородчанкою все закінчилось добре, бо вона вчасно передумала. Хоча й продовжувала слідкувати за новинами цієї групи.

Після звернення бабусі з дитиною почав працювати психолог. У дівчинки відзначено нестабільний психологічний стан. Батьки заборонили їй користуватися інтернетом. В поліції розводять руками, бо не можуть відкрити кримінальну справу поки не буде факту самогубства.

Між тим, анонімне джерело повідомило про групу причетних до небезпечної гри учнів однієї із звенигородських шкіл.

Минулих вихідних правоохоронці пильно слідкували за багатоповерхівками. 19 березня, нібито, мало відбутися масові самогубства. На щастя, повідомлення про це не підтвердилося. Хоча раніше у місцевих групах аноніми цікавилися про наявність у Звенигородці і Ватутіному високих будівель.

Перші згадки про “Синій кит” з’явилися ще два роки тому. Адміністратором був росіянин. Поширювалася в російській мережі «ВКонтакте». Пізніше його запроторили до в’язниці. Втім, знайшлися послідовники і в Україні. Місяць тому Черкаській обласній прокуратурі довелося звернутися до батьків, аби ті вберегли своїх дітей від небезпечної гри. Усі інші соціальні мережі окрім російських блокують заклики до самогубства.

Сергій РАДЧЕНКО

 

Інформацію взято із сайту Вісті Черкащини

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про