На будівництві Керченського моста зробили унікальну знахідку

Російські археологи ведуть роботи на “керамічному полі” біля мису Ак-Бурун.

У Керченській бухті біля мису Ак-Бурун у ході підводних розкопок скупчення древньої кераміки в районі будівництва моста через Керченську протоку виявлений артефакт, який претендує на унікальність. Про це повідомляє портал Кримський міст.
Знахідка являє собою великий фрагмент теракотової скульптури у формі голови чоловіка. Імовірно, це зображення давньогрецького божества, виконане у вигляді бюста або статуї.
“За нашими даними, ця знахідка унікальна для Північного Причорномор’я, знайти її аналоги поки що не вдалося. Для уточнення її функціонального призначення, походження і датування ми залучимо провідних фахівців з давньогрецького мистецтва і проведемо лабораторні дослідження складу глини. Наразі ми вважаємо, що теракотова голова виготовлена ​​в Малій Азії в V столітті до нашої ери”, – розповів начальник підводного загону Інституту археології РАН Сергій Ольховський.
За даними вчених, у мису Ак-Бурун знаходиться це “керамічне поле”. За два роки тут були виконані великомасштабні підводні розкопки. На поверхню піднято понад 60 тисяч знахідок. В основному, це великі фрагменти керамічного посуду, виготовленого в Середземномор’ї і Малій Азії в V столітті до н.е. – III столітті н.е.
Інформацію взято із сайту Кореспондент

22 Березня, 2017 в 13:45 / Переглядів: 929

Теми: Події,Політика,Суспільство,Україна

Тэги: ,,,,

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про