На Черкащині – єдине село в Україні, де немає ні грошей, ні влади (відео)

Багнюка замість доріг, 1 автобус на тиждень, відсутність влади… Усе це все про село Демки – єдине в Україні село без бюджету. Попри занепад населеного пункту його очільники отримували щомісяця премію вдвічі більшу за зарплатню. Після заборони на це від новопризначеного голови, депутати звільнилися так і не ухваливши цьогорічний бюджет. Тепер нова очільниця планує провести перевибори, втім зробити це законно вже неможливо, інформує “ТСН”.

– Ми питаємо, коли до нас автобуси будуть ходити, просимо зробить дорогу – нема коштів, дійшло до того, що давайте вже закриємо лікарню, – кажуть жителі села.

Справжні проблеми розпочались півроку тому, коли в селі обрали нову голову Ганну Печеник. Серед сільських урядників відразу розгорівся конфлікт через премії, бо ж до цього, попри сільську зарплатню 2 тис. грн., працівники сільради отримували близько 7 тис. грн.

Через суперечки на початку лютого, депутати не змогли прийняти сільський бюджет.

– Цей бюджет – це не те головне. Їм треба просто мене відсторонити тому, що є земля,  – переконана сільський голова Ганна Печеник.

Усі 12 обранців звільнилися в один день.

Колишній секретар сільради Володимир Пух каже: премії і справді підписував, бо працювали добре. Мовляв, тепер нехай обіцянки виконує нова очільниця.

Багаторічний сільський голова Олександр Пінчук спілкуватися на камеру не захотів. Попередник Ганни Печеник Юрій Олабін проголовував усього 2 тижні, бо працювати не було як.

– Вирішив меркантильне питання або півдня поголосував, потусувався і пішов додому, – каже  Юрій Олабін про роботу депкорпусу.

У районній раді певні, що у сварках винні саме сільські голови.

– Я вважаю, що це був дійовий депутатський корпус. Але справа в тому, що не склалося з сільським головою, – зазначила заступник голови Драбівської районної ради Тетяна Богославець.

Район погоджується фінансувати комунальні установи села до обрання чергового депутатського корпусу, втім на це має бути рішення самих депутатів сільради, які знаходяться у відставці. Провести вибори законно теж неможливо.

– Якщо у них немає бюджету, то нам немає куди з районного бюджету перевести кошти на проведення цих виборів, – зазначає Тетяна Богославець.

Однак попри відсутність грошей на вибори, у селі їх вже призначили на 30 квітня.

Джерело: Про Все

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про