Спалена трава – високі штрафи

Палиш траву? Плати штраф!

За спалювання сухої трави на своїх присадибних ділянках жителів району чекають штрафи: до 680 гривень з громадян та 1700 грн з посадових осіб.

–         Фіксувати порушення рішенням виконкому ми доручили членам громадського формування, – каже Олег Гриценко, руськополянський сільський голова. – Одразу ми не вдаємося до крайніх заходів і накладання штрафів. За самовільне спалювання сухої рослинності порушники спершу отримують попередження.

Накладати штрафи зможе уповноважена особа сільської ради, яка пройшла кількаденне навчання державній екологічній інспекції області.

–         Керівники органів місцевого самоврядування мають направити на навчання людину, яка потім отримає відповідне для цього посвідченя, – радить колегам голова ОТГ Володимир Міцук. – Штрафні санкції тоді будуть накладені правомірно.

В управлінні агропромислового розвитку адміністрації нагадують, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 грн. Ті самі дії,  вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1190 грн до 1700 грн. За спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій законодавством передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на посадових осіб на суму  від 850 грн до 1700 грн. Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від  5100 грн до 8500 грн, або обмеження волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Джерело: Сільські обрії

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про