СБУ шукає сепаратистів серед переселенців на Черкащині

Похожее изображениеСлужба безпеки України розпочала збір особистих даних про переселенців, які працюють в обласних, районних і міських адміністраціях Черкаської області, щоб перевірити їх на причетність до тероризму або сепаратизму. Спецслужби збирають паспортні дані, інформацію про місце проживання та контактні телефони вимушених переселенців, пише vikka.ua з посиланням на волонтерську громадську організацію “Донбасс SOS”.

“Необхідність надання таких даних Управлінню СБУ в Черкаській області, на думку самого ж управління, обумовлена реалізацією комплексу контррозвідувальних заходів, які націлені на перевірку можливої причетності до терористичної чи сепаратистської діяльності. Аргументацією для збору персональних даних, на думку Управління СБУ в Черкаській області, є ст. 25 Закону України “Про Службу безпеки України”, – йдеться в повідомленні.

Волонтери обурені такими діями СБУ та називають їх грубим порушенням прав людини. Вони вже звернулися до Уповноваженого Верховної Ради України та вимагають перевірити законність дій СБУ, а в разі виявлення порушень – покарати винних.

Правозахисники нагадують переселенцям про те, що всі громадяни України мають право знати, хто і з якою метою збирає про нього інформацію, як вона буде використовуватися і передаватися. Також всі громадяни мають право доступу до інформації про себе, можуть вимагати виправлення неточної інформації і вимагати знищення даних, які збиралися або використовуються з порушенням закону.

19 Березня, 2017 в 11:55 / Переглядів: 1058

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про