В Умані відбулося засідання комісії стосовно поборів у навчальних закладах міста

Сьогодні, 16 березня, в Уманському Будинку вчителя відбулося засідання комісії стосовно скарг батьків на побори у школах та садочках. Ще 3 березня на позачерговій сесії Уманської міської ради міський голова Олександр Цебрій дав розпорядження своєму заступнику Лозінській Жанні Петрівні, аби вона організувала зустріч батьків, директорів, представників відділу освіти та правоохоронних органів. В такому форматі, на думку посадовця, можна було б розібрати конфлікт та дійти його логічного вирішення.

Проте на засідання комісії чомусь зібралися не лише зазначені особи, а й вчителі різних шкіл. З перших хвилин було зрозуміло, що збори більше схожі на заготовлену виставу: депутатам та ображеним батькам слова не надавали, директорам шкіл №5 та 11 дозволили влаштувати показові виступи про позитивні результати проведеної роботи, про злагоджений навчальний процес. Проте в їх виступах проблемне питання про побори чомусь не звучало та всіма можливими способами завуальовувалося. Прямі питання до посадових осіб ігнорувалися.

Та чи не найприкріше було дивитися на поведінку освітян. Вони кричали, насміхалися з батьків, викрикували з місця, “зафукували” слова батьків та депутатів і всіляко демонстрували свою зневагу. Здавалося, що в залі зібралися не педагоги зі стажем, не люди з вищою освітою та професійними надбаннями, а недалекі особи, які зібралися в одному місці, щоб покричати і отримати задоволення від видовищ.

Сьогоднішнє засідання комісії прокоментував депутат Уманської міськради Ярослав Кулінєєв. На його думку, робота в такому форматі не дасть очікуваних результатів. Проблема не знайшла свого вирішення і з часом все може повернутися на місця.

“І педагоги, і батьки повинні зрозуміти суть проблеми: школи не мають фінансуватися з власних кишень, їх матеріальним забезпеченням повинна займатися держава. Якщо не вистачає коштів на утримання будівлі чи для забезпечення повноцінного навчального процесу слід залучити додаткові фінанси, педагоги, в першу чергу, повинні звертатися за допомогою до місцевих депутатів. Народні обранці зобов’язані допомагати тим, хто їх обрав, і спільними зусиллями ми налаштуємо систему фінансування сфери освіти. Як на мене, це принизливо, коли вчитель просить грошей у батьків. Школа не повинна думати, як власними силами утримувати навчальний процес. Ну і справжньою неприємною несподіванкою для мене стала поведінка уманських освітян в залі. Як мінімум, вони вели себе недостойно.” – підсумував депутат.

Нагадаємо, на позачерговій сесії Уманської міськради батьки виступили з претензіями проти поборів в освітніх закладах міста. Тоді посадовці обіцяли вирішити конфлікт і дійти справедливого компромісу.

3
Залиште коментар

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Андрей Лиданов Recent comment authors
  Підписатися  
newest oldest most voted
Повідомте про
Андрей Лиданов
Читач
Андрей Лиданов

Складається враження ніби автор цієї статті писав її під бромом або під іншим сильним наркотичним засобом. Бути присутнім там, але так вивернути дійсність, це ж який потрібно мати “талант заказного жополиза”!!! Браво! Літературний “геній” написав черговий платний “висер”!!! Вітаю недоавтора з таким позором!

Андрей Лиданов
Читач
Андрей Лиданов

comment image

Андрей Лиданов
Читач
Андрей Лиданов

comment image