Умань: ШАБАК здав правого активіста українцям?

Н., правий активіст-поселенець, відомий Службі загальної безпеки (ШАБАК), відправився в Умань на могилу рабі Нахмана. Там його нібито затримали двоє українських поліцейських, які отримали з Ізраїлю інформацію про те, що він має намір нашкодити церквам.

Н., правий активіст-поселенець, відомий Службі загальної безпеки (ШАБАК) і раніше заарештовували кілька разів, стверджує, що спецслужби стежили за ним під час поїздки в Умань. Юнак з поселення Гваот разом з другом побував на могилі рабі Нахмана місяць тому.

За його словами, коли він прямував до місцевої синагоги, до нього несподівано підійшли двоє чоловіків без форми. Один з них говорив російською, другий перекладав на іврит. Вони назвали Н. на ім’я і навіть показали йому його фотографію в телефоні разом з номером закордонного паспорта та всіма особистими даними.
Потім чоловіки нібито сказали юнакові: “Ми отримали про тебе інформацію з Ізраїлю і хочемо, щоб ти пройшов з нами”. “Спочатку я побоювався, але вони пред’явили мені посвідчення організації, схожої на поліцію, і привели мене в квартиру в найбільшій будівлі. В кімнаті мене чекали п’ять поліцейських в формах, – розповідає Н. – Вони запитали, навіщо я приїхав сюди і збираюся я шкодити церквам. я сказав їм, що ні, і що я приїхав тільки на могилу рабі Нахмана “.

Допитували Н. люди також поцікавилися тим, чи відомо йому про погром в синагозі в Умані, який був здійснений в грудні минулого року. “Я сказав їм, що мені відомо про цей інцидент. Вони попередили мене про те, щоб я не шкодив церквам. Вони підкреслили, що у них є інформація про те, що мене вже багато раз допитували в Ізраїлі за підозрою в скоєнні актів відплати. я сказав їм, що ніколи не був судимий і що я не шукаю тут проблем “, – говорить Н.

За твердженням юнака, допит тривав близько трьох годин, і по його закінченні правому активісту наказали не висовуватися. Йому нібито сказали: “Ми стежимо за тобою, не думай влаштовувати тут балаган”. Н. також зазначив, що після повернення до Ізраїлю у нього відбулася телефонна розмова з співробітником ШАБАК з цього приводу. За словами адвоката Н. Ітамар Бен-Гвір, ШАБАК перетворився в міжнародну організацію, яка зливає інформацію іншим спецслужбам. У самому ШАБАК стверджують, що вони не передавали дані Н. нікому в Україні.

 

ДЖЕРЕЛО

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про