«Тінь Гойї» в Умані

В Уманському художньому музеї розпочала роботу нова міжнародна іспано-українська виставка «Тінь Гойї».

1161

Уманська художниця Дарина Дьома-Пісна розповідає, що виставка не проста і готували її досить довго.

– Ця виставка не типова для мене – я звикла писати радісні і позитивні картини, але вона типова для Карлоса. Ця виставка – це проблеми, які є на даний момент в сучасності. Я намагалася, будучи ніби в тіні Гойї, показати ту ж саму проблематику, що й зображував Гойя в свій час. Є багато проблем, які є не лише проблемами суспільства, а й нас самих і ми маємо час і можливість їх змінити, на відміну від Франциско Гойї у його час. І до творчості мене надихала саме віра в те, що ми можемо усе змінити і мати краще майбутнє, ніж маємо сьогодні.

Карлос розповідає, що працює в Україні вже чотири роки, мав виставки в Луцьку, Києві. А завдяки гарним стосункам з Одаркою і започаткованим проектам в Умані він вирішив, що виставку «Тінь Гойї» важливо презентувати і уманчанам.

1155

–  Я вже півроку працюю над підготовкою відкриття виставки у Києві, присвяченій Гойї і Шевченку, для тієї виставки збираюсь залучити десять своїх робіт і десять репродукцій Гойї і я подумав, що непогано перший крок зробити в Умані. Знав, що Одарці подобається Гойя, і вона згодилась на таку виставку, і ми почали роботу. До речі, Одарка зробила дуже багато для виставки в Умані.

Під час презентації виставки «Тінь Гойї» Дарина і Карлос подякували уманчанам, які завітали на відкриття та вже традиційно провели лотерею, тож троє щасливчиків повернулись додому з подарункам від Карлоса. Також Одарка запросила усіх не лише подивитись картини, скульптури і гравюри, а на спеціальній дошці написати те, що на думку уманчан є проблемою нашого міста.

Експозиція розділена кілька частин: центральна – копії офортів Франциско Гойї серії «Капрічос», а також скульптури і живопис Карлоса Гарсія Лаоса та нові картини Дарини Дьоми-Пісної.

Познайомитись із творчістю Гойї в Умані можна до 30 березня. 13-14 березня уманчани можуть взяти участь у лекціях і майстер-класах від Карлоса Гарсія Лаоса, під час яких він розповість про творчість Гойї – який зміст він вкладав у свої гравюри і те, як він критикував владу тощо.

 

ДЖЕРЕЛО

12 Березня, 2017 в 15:15 / Переглядів: 1276

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Тэги: ,,,,

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про