На Черкащині з карти зникатимуть цілі села?

Кількість населених пунктів в Україні – зменшуватиметься, а села – об’єднуватимуться.

Людей переселятимуть туди, де є робота, школа, магазини. До таких висновків за 25-ть років незалежності нашої країни дійшли фахівці Мінрегіонального розвитку та Мінагрополітики, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

До прикладу, одна з багатодітних сімей на Черкащині живе на дві з половиною тисячі гривень на місяць. Таким чином, батьки лише хочуть, щоб всі були здорові.

“Здоровя, щоб тільки було. А то все можна нажити. Якби діти не хворіли, якби тільки було здоров’я. А так, я думаю, можна справляться з усім. Ми – справляємося”, – каже матір сім’ї.

З іншого боку, у селі Космач, що на Івано-Франківщині, є ще одна багатодітна сім’я. 12-річна Ольга Варцаб’юк понад усе хоче побувати на морі, а її мама мріє відремонтувати свій будинок у горах і одягнути дітей до школи. Для цього влітку  збирається до Польщі на польові роботи.

9-річний брат Ані мріє про футбол, але цю гру Юра бачив лише по телевізору, сам в неї ніколи не грав. Зарплатня мами, яка виховує 4 дітей – 800 гривень. Назбирати гроші і купити синові м’яч вона наразі не може.

А ще в обох селах  і діти, і дорослі мріють про відродження села. У  найбільшому в Україні – Космачі, для цього є усі передумови, про це потурбувалася природа. “На цьому місці виходить вода, яка називається в природі лікувальна нафтуся. Вона корисна для лікування внутрішніх органів”, – зазначив сільський голова Космача Дмитро Бербеничук.

Дев’ять мінеральних джерел, і кілька солоних  – сільський голова мріє колись на цьому місці побудувати санаторій і заробляти гроші. В уряді кажуть – такі природні ресурси цікаві не лише державі, а й приватним інвесторам.

Використовувати природний ресурс Іванівки можновладці, і самі селяни як і в Космачі, за 25 років незалежної України теж так і не навчилися, і це найбільша проблема усих сіл. Єдиний вихід зберегти своє рідне село – об’єднатися з іншими у громаду. Їх в Україні тепер 336, і за словами міністра регіонального розвитку, вони вже показали свою результативність. Гуртом відбудовують школи, ремонтують дороги і держава їм готова допомагати.

“Будь якого віце-прем’єра, прем’єр-міністра не вистачить для того, щоб вирішувати такі точкові проблеми без відповідального управлінця, який є безпосередньо в такої громади”, – зауважив віце-прем’єр міністр – міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

 

Джерело: ТСН

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про