Винахідливий черкащанин змайстував трактор, який сам садить і копає картоплю

Черкащанин винайшов трактор, що сам садить та викопує картоплю

У гарного господаря і граблі плодоносять, – влучніше про винахідливого черкащанина Миколу і не скажеш. Аби полегшити роботу у домашньому сільському господарстві, чоловік власноруч сконструював унікальний трактор, який не тільки оре землю, а й саджає і викопує картоплю. Машина навіть прибирає сніг. Сам доморощений інженер проживає у Маньківці та каже, що конструювання та моделювання – то справа для душі. Про своє захоплення селянин розповів сайту vikka.ua.

Дитяча пристрасть Миколи до моделювання та конструювання спочатку втілювалася у іграшках, а згодом перетворилася на професію.

“Завжди захоплювався моделюванням, робив радіокеровані машини, танки, авіамоделі. Потім пішов навчатися до педагогічного училища. Став викладачем гуртків. Коли почалася перебудова, це стало нікому не потрібним. А у мене діти, сім’я. Треба було виживати. Зайнявся бізнесом”, – розповідає черкащанин.

Він трохи з сумом розповідає про те, що дітям вже не так цікаво щось конструювати, займатися авіамоделюванням і його професія не затребувана у сфері виховання.

“Молодше покоління все більше захоплюється комп’ютерними іграми. Тож я почав конструювати для душі. Останній трактор – вже четверта машина, до якої я доклав своїх зусиль. Вперше трактор зробили на двох з товаришем – удосконалили Т-25. Але одна машина на двох – це було не найкраще рішення. Тож ми його продали. Потім батько попросив машину для господарства. Я зробив трактор на базі ГАЗ-63”, – зазначає Микола.

Через 8 років і другий саморобний трактор було продано. Замість нього маньківчанинзробив маленький тракторець, що чіплявся за причіп автомобіля.

“Він був занадто малий. Тож і його продав. На щастя, з’явився інтернет і можна було подивитися якісь ідеї, розробки. До того ж хотілося конструювати. Так і з’явився четвертий трактор. Він у мене вже близько п’яти років. Саджати картоплю з його допомогою можна одразу в два ряди. 30 хвилин – і город у 10 соток посаджений. До того ж він оре, культивує, викопує. Я зробив до нього багато приладів. Навіть прибираю ним сніг”, – розповідає черкащанин.

Після того, як чоловік виклав відео з трактором у соцмережі, отримав багато відгуків. Серед них була і критика щодо безпеки при його екскплуатації.

“Після цього я удосконалив багато чого в цій машині”, – каже Микола.

Наразі він вже й не пригадує, у скільки йому обійшлося його творіння, але добре пам’ятає, як діставав запчастини і комплектуючі до нього з різних місць.

“Купив на одному з тутешніх підприємств списаний “УАЗ”. Віддав за нього 350 доларів. Колеса брав із шинного заводу в Білій Церкві. Вони й тоді були дорогі – десь 50 доларів за одне. Двигун взяв із Fiat Uno. Там двигун маленького об’єму – 1 тис. куб. см. Досить економно за витратою палива вийшло. Якось поїхав до батьків культивувати. Дорога туди і назад – це 26 км, додати до цього ще 30 соток городу. На все це пішло всього 4 літри бензину, тобто 30 гривень”, – ділиться розрахунками маньківчанин.

Також Микола якось сконструював для себе всюдихід, щоб їздити на рибалку та полювання.

“Це був плаваючий всюдихід. Проходив по снігу та болоту і вміщував у собі 6 людей. Двигун був із “ВАЗа”. Кузов повністю варив із труби, жесті. Але я його вже продав”, – пригадує

 

11 Березня, 2017 в 18:13 / Переглядів: 3061

Теми: Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про