На що готові черкащани заради пільг від держави?

Похожее изображение

У черзі на отримання житла за програмою пільгового кредитування на Черкащині наразі перебуває 168 черкаських сімей. При цьому щороку через обмежене державне фінансування наразі видається лише 4-6 кредитів. Такі дані наводять у черкаському управлінні Держмолодьжитла.

Чи варто сподіватися на власні “квадратні метри” та покращення житлових умов за допомогою державних програм та які перешкоди для цього доведеться пройти, з’ясовував сайт vikka.ua.

Черкащанка Анна Кондратьєва нарікає: в наш час дуже багато молодих сімей змушена винаймати житло за великі гроші. Адже заробити на власну оселю при нинішньому рівні життя вдається далеко не всім. Жінка звернулася з петицією до міської ради, у якій просить надати молодим родинам хоч якісь перспективи на отримання житла, зокрема на умовах вигідного кредитування.

За словами директора Черкаського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжного житлового будівництва Олександра Паливоди, у міському бюджеті Черкас на житлові програми передбачено 11,8 млн грн. З них більша частина коштів – 9,6 млн грн. – буде спрямована на пільгове кредитування учасників АТО та членів їх сімей для придбання житла. Решта 2,2 млн грн піде на пільгове житлове кредитування молодих сімей міста Черкаси.

Усього в області цьогоріч із бюджету передбачено кошти на придбання 20 квартир для родин атовців.

“Учасники програми обирають житло, яке вони вважають за потрібне і ми його купуємо. Наразі ми придбали одну квартиру в Черкасах, ще по одній – у Смілі та Умані. За умовами програми, перший внесок 20% відсутній, він виплачується за рахунок фінансової допомоги із бюджетів. На решту суми надається кредит під 3% річних. Якщо є одна дитина, то відсотки не сплачуються, якщо двоє дітей – мінус 10% від тіла кредиту”, – розповів Олександр Паливода.

З початку проведення АТО держава значно обмежила видатки на молодіжне кредитування. Так, із 2015 року повністю припинилося фінансування програми “Доступне житло 70 на 30”. Вона передбачала компенсацію 30% від вартості житла для громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Натомість у Черкасах працює програма пільгового довгострокового молодіжного кредитування. Згідно з нею сім’ї, чоловік та дружина в яких мають вік до 35 років, можуть отримати позику на будівництво або придбання житла на умовах оплати щонайменше 10% від його вартості. На решту суми надається позика на 35 років без прив’язки до курсу долара під 14,1% річних.

“Держава спрямувала на цю програму в 2017 році 58 мільйонів гривень. Якщо розділити по областях, виходить близько двох мільйонів на область. Це не так багато, тому черга, у якій зараз перебуває 168 сімей, рухається повільно”, – пояснив Олександр Паливода.

Тих, хто першим претендує на отримання житла на пільгових умовах, визначають за допомогою спеціального рейтингу, розробленого Міністерством регіонального розвитку. На місце у черзі впливають рівень заробітної плати, кількість дітей тощо. Щоб потрапити в рейтинг, потрібно мати щонайменше прожитковий мінімум на кожного члена сім’ї. Крім цього, мати можливість сплатити платіж по програмі кредитування.

Відповідно до бюджету на 2017 рік, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць складає 1544 гривні. У разі ж, якщо сімейний бюджет не дотягує до необхідної суми, можна взяти поручителя, 50% від доходу якого буде зараховано до доходу сім’ї, що претендує на отримання кредиту.

Здебільшого учасниками програми молодіжного кредитування є багатодітні родини. Так, нещодавно на пільгових умовах трикімнатну квартиру отримала жителька Золотоноші, яка виховує трьох дітей, а також родина з трьома дітьми у Черкасах.

Аби отримати допомогу від держави, деякі черкащани ідуть навіть на відчайдушні кроки. За словами Олександра Паливоди, щоб обійти вікове обмеження у 35 років і потрапити у чергу на житло, траплялося й таке, що повноцінні сім’ї розривали шлюб.

“Були випадки, коли приходило черкаське подружжя, щоб записатися у чергу на пільгове кредитування. Але оскільки чоловікові було близько 40 років, їм було відмовлено. Після цього подружжя вирішило розірвати шлюб лише для того, щоб дружина сама могла стати у чергу на житло”, – розповів посадовець.

Хто все ж не хоче очікувати в черзі, може скористатися банківським іпотечним кредитуванням, за яким Держмолодьжитло також сплачує часткову компенсацію. На сьогодні такі кредити на Черкащині отримала 721 родина, ще 62 сім’ям надали кредити державні банки.

8 Березня, 2017 в 18:41 / Переглядів: 1118

Теми: Події,Суспільство,Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про