На Уманщині пайовики борються за свою власність (відео)

Війна за майнові паї вже 8 років точиться у селі Черповоди, що на Уманщині. Після розпаювання колгоспу у 2000-му частина селян продала свої майнові сертифікати СВК «Черповоди», що виник на базі колишнього колективного господарства, частина – фермерському господарству «Хорста», яке було засноване дещо пізніше. Втім, нині СВК через суд намагається визнати право власності на всі паї, вважаючи себе правонаступником колгоспу. Тож селяни ризикують залишитися ні з чим.
Клавдія Юхимівна пропрацювала у колгоспі імені Фрунзе в Черповодах 45 років. Разом зі своїми колегами приїхала до Черкаського господарського суду, аби відстояти своє право на майновий пай. Жінка не погоджується з тим, що майно хочуть визнати власністю СВК.
Юрій Деренюк, керівник СВК «Черповоди», подав позов до Господарського суду Черкаської області на Уманську РДА, яка брала участь у розпаюванні колгоспу. Він вимагає визнати його власником цих майнових паїв.
Зі слів керівника «Хорсти» Станіслава Хорохонько, його господарство придбало 40 відсотків майнових сертифікатів. Звернулось до сільської ради, де йому видали єдиний майновий сертифікат на частку майна реорганізованого КСПП. За тим, Юрій Деренюк звернувся до суду, і цей майновий сертифікат скасували. Але подальшої схеми як повернути кошти підприємству, суд не запропонував.
Відтак, «Хорста» порозривала договори з власниками паїв і почала повертати їм сертифікати та прохала повернути виплачені кошти. Хтось погодився, хтось ні.
Юрій Деренюк позивається до суду, посилаючись на акт інвентаризації колгоспного майна ще аж 1971 року. Насправді ж реорганізували колгосп лише через 30 років, у 2000-му. Тож, якщо суд визнає його правим, усе майно колгоспу має відійти СВК «Черповоди», хоча, наприклад, тракторної бригади та інших будівель, які розпаювали між людьми, тоді навіть не було, але позивач уважає, що його позов є цілком законним.
Напередодні судового засідання у селі відбулася сходка пайовиків. Люди хотіли поспілкуватися з Юрієм Деренюком, і почути від нього на якій підставі він хоче позбавити їх права власності на майно. Але пан Юрій на зібрання не прийшов, та й, зі слів пайовиків, не контакує з ними взагалі.
Нещодавно місцеві жителі ще й з’ясували у них у селі діє не лише СВК «Черповоди», а й ТОВ «Черповоди» і СТОВ «Черповоди». Тобто 3 господартва з однією юридичною адресою. Вони переконані, що це не просто так.
Як вирішиться конфлікт люди не знають. Та на їхню думку у будь-якому разі слід відновити справедливість. Щоб ті люди, які будували колгосп, не залишилия ні з чим. Так само, як і фермерське господарство «Хорста». А кореспонденти ЧСН слідкуватимуть за ходом справи й надалі.

 

Інформацію взято з публікації ЧСН

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про